Vestas dostarczy 70 turbin wiatrowych do Polski

Vestas dostarczy 70 turbin wiatrowych do Polski
Vestas press

Vestas poinformował o podpisaniu umowy z firmą Prokon Energiesysteme na dostawę 70 turbin wiatrowych V90 na potrzeby farm {więcej}wiatrowych w Polsce.

Łączna moc zamówionych elektrowni wiatrowych to 140 megawatów. Turbiny V90 posiadają moc 2 MW, a wysokość ich wierz to 105 metrów.

25 z zamówionych turbin zostanie uruchomionych jeszcze w tym roku, pozostałe – do końca roku 2012.

REKLAMA
REKLAMA

Dla Prokon będzie to już kolejna realizacja w Polsce. Niemiecka firma działa na rynku energii wiatrowej od 15 lat. Całkowita moc parków wiatrowych niemieckiego dewelopera to 384,9 MW.

Prokon współpracuje z duńskim producentem farm wiatrowych już od dłuższego czasu. Na początku ubiegłego roku niemiecki deweloper farm wiatrowych podpisał umowę na dostawę 48 identycznych turbin – także do Polski. Prokon jest też pierwszym klientem, który zakupił najnowsze turbiny Vestas, model V112 o mocy 3 MW.

Dla Vestas to nie jedyne zlecenie, jakie firma otrzymała w ostatnich dniach. Duńczycy podpisali umowy także na dostawę 17 turbin V112-3.0 MW dla niemieckiej firmy Windpark GroB Eilstorf z Dolnej Saksonii oraz 22 turbin V90 dla włoskiej firmy Winbis.