Gigantyczne zamówienie na turbiny dla Siemensa

Gigantyczne zamówienie na turbiny dla Siemensa
siemens press

Niemiecka firma wygrała znaczący kontrakt na dostawę elektrowni wiatrowych do USA. Tak ogromne zamówienie może zwiastować {więcej}poprawę kondycji amerykańskiego rynku energii wiatrowej.

Siemens Renewable Energy Division dostarczy 258 elektrowni wiatrowych, każda o mocy 2,3 MW, amerykańskiemu deweloperowi MidAmerican Energy z siedzibą w Des Moines w stanie Iowa.

REKLAMA

Ukończenie gigantycznej farmy wiatrowej, na której staną niemieckie turbiny, planowane jest na styczeń 2012 roku. Jej całkowita moc wyniesie wówczas 593 MW, co odpowiada produkcji energii elektrycznej w ilości wystarczającej do zaspokojenia potrzeb na prąd dla 190 tysięcy gospodarstw domowych.

REKLAMA

– Nasze największe jak do tej pory, lądowe zamówienie na rynek amerykański pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze do tego, aby do 2012 roku zostać jednym z trzech największych producentów elektrowni wiatrowych na świecie – przekonuje po podpisaniu kontraktu z MidAmerican Energy Rene Umlauft, dyrektor wykonawczy Siemens Renewable Energy Division.

gr