Green Bear Corp. postawi wiatraki na Opolszczyźnie?

Green Bear Corp. postawi wiatraki na Opolszczyźnie?
siemens press

Inwestor planuje budowę farmy wiatrowej o mocy 87 MW w opolskiej gminie Lubrza. {więcej}

Farma wiatrowa ma składać się z 29 elektrowni wiatrowych, każda o mocy 3 MW. Nad inwestycją pracuje należąca do Green Bear Corporation Poland spółka GB Lubrza 304 – informuje CIRE.pl.

Obecnie przygotowywany jest raport oddziaływania inwestycji na środowisko, który będzie musiała zaakceptować Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

REKLAMA
REKLAMA

Green Bear Corporation specjalizuje się w pozyskiwaniu i realizacji projektów z zakresu energetyki odnawialnej. Siedziba zarejestrowanej w Luksemburgu firmy mieści się w Warszawie.

Projekt farmy wiatrowej na Opolszczyźnie to nie jedyne przedsięwzięcie, nad którym pracuje Green Bear Corp. Firma posiada już znajdującą się na Pomorzu farmę wiatrową Lisewo o mocy 10,8 MW i planuje budowę farmy wiatrowej o mocy 50 MW w gminie Świecie, a także parku wiatrowego o mocy 72 MW w dolnośląskiej gminie Warta Bolesławiecka.

Jak informuje na swojej stronie internetowej Green Bear Corp., oprócz Polski, firma jest zainteresowana inwestycjami także w Bułgarii, Chorwacji, Rumunii i Czechach.