Do sprzedaży trafiła ultracienka domowa bateria

Do sprzedaży trafiła ultracienka domowa bateria
fot. Bslbatt

Chiński Bslbatt wprowadza do sprzedaży przeznaczony dla prosumentów magazyn energii o pojemności 5 kWh. Jego grubość wynosi zaledwie 90 mm, co jak twierdzi producent ma duży wpływ na poprawę wydajności pracy urządzenia.

Bslbatt jest producentem baterii litowych i inwerterów hybrydowych. Dostarcza rozwiązania dla energetyki słonecznej i wiatrowej. Chińska firma wprowadza teraz do sprzedaży magazyn energii zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w domach. Magazyn o nazwie PowerLine-5kWh wyróżnia się bardzo kompaktowymi wymiarami: 650 x 540 x 90 mm przy masie 50 kg.

Urządzenie PowerLine-5kWh można zamontować na ścianie wewnątrz lub na zewnątrz budynku przy użyciu specjalnego wieszaka. Wyposażone jest w ekran LED, który wyświetla informację na temat napięcia, prądu i temperatury pracy baterii.

REKLAMA

Magazyn wykorzystuje baterie wykonane w technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LFP), która – jak podkreśla Bslbatt – w ramach ostatnio przeprowadzonych badań została uznana za jedną z najbezpieczniejszych technologii litowych na świecie. Wprowadzany model ma 5,12 kWh pojemności brutto i wbudowany system zarządzania energią.

 

REKLAMA

Elastyczne rozwiązanie

PowerLine-5kWh obsługuje komunikację za pośrednictwem interfejsu CAN-BUS oraz złącz RS485 i RS232, przy czym CAN-BUS i RS485 odpowiadają za komunikację pomiędzy baterią a falownikiem. Ultracienką baterię Bslbatt można połączyć z szeregiem falowników – jest kompatybilna m.in. z urządzeniami następujących producentów: Fronius, Growatt, SMA, Sofar, Solis, Sungrow, Victron Energy.

Jak opisuje producent, PowerLine może pracować w zakresie temperatur od -20 do +56 st. C, uzyskało również certyfikat IP22. Bateria ma posiadać zdolność wykonania 8 tys. cykli ładowania przy zachowaniu 80 proc. głębokości rozładowania (Depth Of Discharge, DOD).

Producent oferuje 15-letnią gwarancję na baterię, choć według wyliczeń przedstawiciela firmy Bslbatt przy założeniu średniej konsumpcji energii w domu jednorodzinnym na poziomie 3 kWh PowerLine może osiągnąć nawet 20-letnią żywotność.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.