REKLAMA
 
REKLAMA

Kilkaset magazynów energii uległo poważnej awarii

Kilkaset magazynów energii uległo poważnej awarii
Pixabay

Chiński producent inwerterów i magazynów energii boryka się z problemem około 800 niedziałających magazynów energii na terenie Niemiec. Przyczyna problemu leży najprawdopodobniej po stronie systemu IT.

Według informacji portalu „PV Magazine” 800 systemów bateryjnych chińskiej firmy Sungrow zainstalowanych na terenie Niemiec uległo awarii. Przyczyną jest najprawdopodobniej automatyczna aktualizacja oprogramowana. Problem został wykryty na początku marca 2023 roku i od tego czasu użytkownicy wadliwych systemów nie mogą magazynować energii w swoich bateriach.

Sungrow miał poinformować, że w celu rozwiązania problemu powiadomi swojego instalatora, który skontaktuje się z serwisem firmy i potraktuje zgłoszenia z najwyższym priorytetem.

REKLAMA

Konieczna będzie najprawdopodobniej wymiana urządzeń na nowe, co – jak podaje chiński producent – ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych tygodni. Na razie nie ustalono, kto poniesie końcowe koszty związane z wymianą urządzeń na nowe.

Back-up Sungrow

Sungrow ma w swojej ofercie pełen zestaw rozwiązań do magazynowania energii w celu zwiększenia autokonsumpcji oraz zapewnienia zasilania w przypadku awarii sieci po stronie operatora energetycznego.

W ofercie chińskiego producenta znajduje się linia falowników hybrydowych z serii SHX.0RT, które oferują moc od 5 do 10 kW. Inwerter pracuje w szerokim zakresie napięć akumulatora od 150 do 600 V i jest kompatybilny z baterią Sungrow z linii SBR.

REKLAMA

Ta linia magazynów energii Sungrow bazuje na litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP) bateriach o pojemności od 9,6 do 25,6 kWh brutto. Najmniejsza bateria charakteryzuje się napięciem roboczym od 150 do 219 V, maksymalny prąd ładowania/rozładowywania (dla każdej pojemności) wynosi 30 A. Najmniejsza jednostka ma wymiary 625 x 545 x 330 mm i waży 114 kg, największa – o pojemności 25,6 kWh – mierzy 625 x 545 x 330 mm i waży 279 kg.

Każda bateria może pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Montaż odbywa się za przy użyciu specjalnego stojaka podłogowego.

Sungrow udziela 10-letniej gwarancji produktowej na swoją baterię oraz inwerter hybrydowy.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze
Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA