REKLAMA
 
REKLAMA

LG zaczyna sprzedawać w Europie nowe inwertery hybrydowe

LG zaczyna sprzedawać w Europie nowe inwertery hybrydowe
Fot. LG Energy Solution

LG Energy Solution wprowadził do sprzedaży na rynek europejski nowe inwertery hybrydowe przeznaczone do wysoko- i niskonapięciowych baterii. Urządzenia, które mają być proste w instalacji, objęte są długoletnią gwarancją producenta.

Dwie serie inwerterów hybrydowych LG: SLH-G1 Series oraz SHH-G1 Series są rozwiązaniami przeznaczonymi – w zależności od serii – do magazynowania energii w warunkach rezydencjalnych i komercyjnych.

Dla domów

Seria SLH-G1 Series obejmuje dwa modele współpracujące z niskonapięciowymi bateriami, które najczęściej wybierają gospodarstwa domowe. Dwa warianty: SLH-G1-050-GL oraz SLH-G1-060-GL różnią się m.in. maksymalną mocą wyjściową AC (pierwszy oferuje 5 kW, a drugi 6 kW).

REKLAMA

Wymiary urządzenia (niezależnie od mocy) wynoszą 505,9 x 434,9 x 154,8 mm przy masie 21,5 kg. Do obu falowników można podłączyć baterie litowo-jonowe o nominalnym napięciu 48 V. W przypadku SLG-G1-050-GL maksymalna moc ładowania wynosi 5 kW, a rozładowywać baterię za pośrednictwem falownika można z maksymalną mocą 5,3 kW (analogiczne wartości dla większego inwertera wynoszą 6 i 6,3 kW).

Urządzenie nie zawiera aktywnego systemu chłodzenia, jest wyposażone w diody LED, które informują o statusie pracy urządzenia. Z baterią komunikuje się za pomocą protokołu CAN, a do sieci można go podłączyć za pośrednictwem Wi-Fi. Oczywiście pracę systemu można obserwować z poziomu aplikacji. Inwertery z serii SLH-G1 mogą pracować w zakresie temperatur od -25 do +60 st. C.

Producent zaleca, aby do SLH-G1 podłączać niskonapięciowe baterie z serii RESU. Obecnie w sprzedaży dostępne są 3 modele: RESU12, RESU10 i RESU6.5. Największa jednostka ma 11,7 kWh pojemności netto. Do SLH-G1 można podłączyć maksymalnie do 2 jednostek magazynowania energii, co w przypadku podłączenia 2 x RESU12 daje użytkownikowi 23,4 kWh dostępnej pojemności. To powinno w zupełności wystarczyć dla przeciętnego gospodarstwa domowego.

REKLAMA

Większy brat

Południowokoreański producent baterii wprowadził do Europy także falownik hybrydowy z serii SHH-G1 przeznaczony do wysokonapięciowych baterii z serii RESU Prime. Ich napięcie ładowania waha się w przedziale 420-450 V, a napięcie rozładowywania wynosi 350-410 V.

SHH-G1 również dostępny jest w dwóch wariantach mocowych: 5 kW (SHH-G1 050 GL) i 6 kW (SHH-G1 060 GL). Urządzenie jest większe i jego wymiary wynoszą 415 x 791 x 175 mm przy masie 28,8 kg. SHH-G1 jest aktywnie chłodzony za pomocą wentylatora.

Podłączając maksymalnie dwie wysokonapięciowe jednostki RESU16H Prime, użytkownik zyskuje 32 kWh pojemności netto, co jak twierdzi producent, powinno wystarczyć do zasilania systemów wysokoenergetycznych w niewielkich przedsiębiorstwach.

Na wszystkie wymienione falowniki hybrydowe LG udziela 10-letniej gwarancji produktowej. Według doniesień producenta urządzenia są dostępne na terenie Europy od lipca tego roku.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Moduły już robili i zwinęli się szybciutko. Lepiej niech się skupią na telewizorach.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA