Jak obliczyć wymaganą pojemność magazynów energii?

Jak obliczyć wymaganą pojemność magazynów energii?
Fot. ESTG

Magazyny energii odgrywają istotną rolę w przechodzeniu na inne źródła energii, pomagając Państwa klientom w większym stopniu uniezależnić się od sieci energetycznych. Gdy asortyment magazynów energii stale się powiększa, wyzwaniem jest wybranie rozwiązania, które najlepiej sprawdzi się u danego klienta. W tym artykule prezentujemy przydatne wskazówki i pomysły, które pomogą dokonać właściwego wyboru.

Pojemność i moc

Przede wszystkim ważne jest, by zrozumieć różnicę pomiędzy „pojemnością” a „mocą”. Pojemność (wyrażana w kWh) wskazuje, jaką ilość energii bateria jest w stanie magazynować. Natomiast moc (w kW) to ilość prądu, jaką bateria może jednorazowo wyemitować lub pochłonąć.

Jak określić wymaganą pojemność i moc?

Aby określić wymaganą pojemność i moc, magazyn energii musi odpowiadać potrzebom klienta. W tym celu warto odpowiedzieć na następujące pytania:

  1. Jaką ilość energii klient zużywa obecnie oraz jaka jest moc urządzeń elektrycznych, które mają być zasilane przez magazyn energii? Należy wziąć również pod uwagę przyszłe plany klienta. Na przykład: czy zamierza on także zainstalować stację ładowania?
  2. Jaka jest łączna moc instalacji fotowoltaicznej klienta?

Obliczanie pojemności magazynu energii

Czy odpowiedzieli Państwo na powyższe pytania? Jeżeli tak, mogą Państwo rozpocząć obliczanie wymaganej pojemności magazynu energii. Jako podstawę do wyliczenia pojemności dobrze jest przyjąć od 1 do 1,5 kWh na 1 wat mocy szczytowej fotowoltaiki (kWp). Oznacza to, że w przypadku instalacji fotowoltaicznej o mocy 6 kWp zalecana pojemność magazynu energii wynosi od 6 do 9 kWh.

 

Fot. ESTG

Magazyny energii w ESTG

W ESTG pomożemy Państwu wybrać najlepszy magazyn energii dla danej instalacji. Wskazówka: baterie z możliwością rozbudowy modułowej, takie jak Growatt czy LG Chem, pozwolą zwiększyć wydajność za pomocą dodatkowych modułów, dzięki czemu instalacja w przyszłości nadal będzie zaspokajała potrzeby klienta. Zapraszamy do odkrycia wszystkich naszych wiodących marek oferujących magazyny energii.

 

artykuł sponsorowany