Memodo Energy Storage Days – zdobądź wiedzę o magazynowaniu energii

Memodo Energy Storage Days - zdobądź wiedzę o magazynowaniu energii
Fot. Memodo

Dziewięć bezpłatnych szkoleń online o magazynowaniu energii w fotowoltaice. Już w październiku i listopadzie zapraszamy na Memodo Energy Storage Days, podczas których nasi eksperci oraz wiodący producenci opowiedzą wszystko, co najważniejsze na temat znanych i sprawdzonych systemów magazynowania energii. Cała seria jest dedykowana polskim instalatorom fotowoltaiki i będzie dotyczyć rozwiązań w dziedzinie magazynowania energii. Szkolenia poprowadzą eksperci Memodo oraz przedstawiciele producentów: SMA, BYD, Solis, GoodWe, SolarEdge i Sungrow.

Opowiemy na nich nie tylko o najnowszych i polecanych produktach, ale również poruszymy te najbardziej palące kwestie:

  • Jak unikać wyłączenia instalacji,
  • Czym jest zasilanie awaryjne i czy naprawdę jest potrzebne,
  • Jak dobrać falownik i magazyn energii,
  • Na jakie parametry zwracać uwagę,
  • Jakie dofinansowanie prosument może uzyskać na dany system.

Przedstawimy również case studies i prognozy zwrotu.

Część szkoleń zostanie poświęcona komercyjnym magazynom energii, ich najważniejszym funkcjom, parametrom i procesowi doboru. Odpowiemy także na pytanie, kiedy taki magazyn rzeczywiście się opłaca i jakie marki najlepiej wybrać.

Informacje, tak jak energię, najlepiej czerpać ze źródła

Od chwili powstania Memodo w 2013 roku w Niemczech, firma postawiła sobie za cel stanie się wiodącym ekspertem i dystrybutorem w dziedzinie magazynowania energii elektrycznej. Dzisiaj, jako jedna z największych hurtowni fotowoltaicznych w Europie, Memodo nadal realizuje tę misję: zapewniamy instalatorom dostęp do szerokiego portfolio produktów wysokiej jakości oraz dostarczamy ekspercką wiedzę bezpośrednio od producentów.

Dlatego właśnie narodził się pomysł na Memodo Energy Storage Days – serię szkoleń, które są prowadzone przez ekspertów, dla ekspertów. Zyskujesz wiele, nie tracisz nic:

  • 9 szkoleń poświęconych systemom magazynowania energii do użytku domowego i firmowego,
  • Spotkania na żywo z producentami oraz ekspertami, z możliwością zadawania pytań,
  • Całkowicie bezpłatne webinary online, co oznacza, że wiedza jest dostępna dla każdego,
  • Wyłącznie techniczne szkolenia, które znacząco ułatwią codzienną pracę z klientem indywidualnym i biznesowym.
  • Wszyscy uczestnicy utrzymają specjalne kody rabatowe na wybrane produkty.

 

Zapisz się >>>>

Dlaczego warto wiedzieć więcej?

Polski rynek fotowoltaiczny ulega ciągłym przemianom. W całej branży zaobserwowano dynamiczny wzrost zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi w roku 2022, co było wynikiem różnych czynników, w tym zapowiedzi zmiany systemu rozliczeń z net-meteringu na net-billing. Unia Europejska konsekwentnie dąży do realizacji polityki dekarbonizacji i transformacji energetycznej, wytyczając kierunki rozwoju oraz normy dla państw członkowskich. Polska również dostosowuje swoją legislatywę, o czym świadczą przyjęte ostatnio nowelizacje ustaw dot. OZE i prawa energetycznego.

Mimo tych pozytywnych trendów, obecny rok przynosi wiele wyzwań i trudności. Przeciążona sieć energetyczna, rosnąca liczba odmów przyłączeniowych, wyłączenia instalacji, nieopłacalność oddawania energii, zapowiadane zmiany legislacyjne to tylko niektóre z czynników wpływających na aktualną sytuację na polskim rynku. Obserwujemy zupełnie nowe trendy w branży fotowoltaicznej i musimy być na nie przygotowani.

Odpowiedzią jest magazynowanie energii

Produkcja energii z fotowoltaiki to dzisiaj po prostu za mało. Posiadanie instalacji z modułów i inwertera nie wystarczy. Pompy ciepła, które cieszyły się w ostatnim czasie ogromną popularnością, również nie. Transformacja energetyczna musi i będzie opierać się na magazynach energii do fotowoltaiki – będą w nie inwestować zarówno klienci indywidualni, szukający domowych magazynów energii, jak i biznesowi. Zwiększona autokonsumpcja to aktualnie jedyne rozwiązanie problemów związanych z przeciążoną siecią energetyczną oraz rosnącymi cenami energii elektrycznej. Produkowanie energii na użytek własny, unikanie przewymiarowania instalacji fotowoltaicznych, a zatem: wszystko sprowadza się do magazynowania energii. Odpowiednio przemyślany system pozwali przechowywać nadmiarową energię i wykorzystywać ją w godzinach, w których ceny za prąd są najwyższe.

Jedynym sposobem na zwiększenie autokonsumpcji są obecnie bateryjne magazyny energii. Producenci komponentów fotowoltaicznych doskonale o tym wiedzą, dlatego cały czas rozwijają swoją ofertę w tym zakresie. Podczas Memodo Energy Storage Days opowiemy o najnowszych rozwiązaniach – falownikach i magazynach energii czołowych producentów, którzy wiodą prym we wszystkich światowych rankingach dotyczących magazynowania energii. Poruszymy również temat komercyjnych magazynów energii, które już za chwilę staną się najważniejszym elementem każdej instalacji fotowoltaicznej w sektorze biznesowym i przemysłowym. Porozmawiamy także o falownikach hybrydowych, w tym falownikach hybrydowych 3-fazowych.

Program Memodo Energy Storage Days

 

Każde szkolenie zostało zaplanowane tak, abyście już w godzinę zdobyli całą niezbędną wiedzę. Dla każdego webinaru uwzględniliśmy też czas na pytania.

Chcesz wziąć udział?

Wystarczy się zarejestrować >>>>

 

 

artykuł sponsorowany