Od sieci energetycznych do domów – rewolucja w magazynowaniu energii

Od sieci energetycznych do domów - rewolucja w magazynowaniu energii
Fot. Sieyuan

Firma Sieyuan Electric jest głęboko zakorzeniona w dziedzinie dystrybucji energii od trzydziestu lat. Od samego początku koncentruje się na badaniach i rozwoju oraz na produkcji sprzętu elektrycznego. Jesteśmy głównym dostawcą urządzeń dla China’s State Grid oraz Southern Power Grid i podjęliśmy liczne projekty badawcze, uczestnicząc w opracowywaniu standardów branżowych.

Od 2011 r. firma Sieyuan Electric przyspieszyła międzynarodową ekspansję, koncentrując się na dostarczaniu niezawodnych i wydajnych produktów globalnym koncernom energetycznym w celu zwiększenia stabilności systemu energetycznego. Te 12 lat globalnej działalności pozwoliło nam dostarczyć innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania dla zakładów energetycznych, sektorów przemysłowych i różnych projektów wytwarzania energii (w tym energii wodnej, wiatrowej i słonecznej) w ponad 60 krajach i regionach na całym świecie. W dziedzinie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii za granicą zrealizowaliśmy ponad dwa tysiące projektów.

Od 2007 r. utworzyliśmy instytuty badawcze i obiekty testowe na dużą skalę w Szanghaju, Rugao, Changzhou i innych lokalizacjach, mające na celu zwiększenie naszych podstawowych możliwości badawczych. Utworzenie Centralnego Instytutu Badawczego w 2012 r. jeszcze bardziej wzmocniło nasze możliwości badawczo-rozwojowe.

Zgromadzone przez firmę doświadczenie i rozwój w dziedzinie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii sprawiły, że wkroczenie na pole magazynowania energii było naturalnym krokiem naprzód.

 

Fot. Sieyuan

Na pytania odpowiada Fan Yang, wiceprezes Swatten, zastępca dyrektora generalnego Sieyuan Electric:

Jaki zespół firma Swatten zebrała dla swojej jednostki biznesowej zajmującej się magazynowaniem energii?

Nieustannie inwestujemy zarówno w magazynowanie energii na skalę użytkową, jak i mieszkaniową, wprowadzając na rynek serie produktów esGrid i Swatten. Wykorzystujemy wiedzę naszych najbardziej utalentowanych specjalistów w dziedzinie energoelektroniki, elektrochemii, sterowania i zabezpieczeń, menedżerów produktów i kadry kierowniczej wyższego szczebla. Konsekwentnie stosujemy podejście skoncentrowane na kliencie, wykorzystując technologię jako siłę napędową do ciągłego zwiększania konkurencyjności naszych produktów. Ta filozofia i wieloletnie zaangażowanie pozwoliły nam przyciągnąć największe talenty w branży, a nasz główny zespół ma ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe.

Jaka jest główna zaleta firmy Swatten, oprócz produktu?

Spośród wielu producentów w sektorze magazynowania energii w budynkach mieszkalnych jesteśmy jedyną firmą, która koncentruje się wyłącznie na produkcji sprzętu elektrycznego, bez dywersyfikacji na inne obszary. Chociaż wierzymy, że modernizacja i wymiana produktów w krótkim okresie może zostać przyspieszona dzięki większej alokacji zasobów, to właśnie nasze wieloletnie doświadczenia technologiczne, możliwości badawczo-rozwojowe, filozofia i kultura badań i rozwoju, systemy zapewniania jakości i kontroli jakości, dogłębne zrozumienie branży energoelektroniki oraz równa uwaga i szacunek zarówno dla klientów indywidualnych, jak i operatorów sieci stanowią podstawową konkurencyjność i fosę firmy Swatten. Czynniki te również znacząco wyróżniają nas spośród wszystkich innych konkurentów. Konsekwentnie obsługujemy najbardziej profesjonalnych i wymagających klientów w globalnych systemach energetycznych oraz mamy pewność, że gwarantujemy wyjątkową obsługę milionom gospodarstw domowych.

 

Fot. Sieyuan

Jaka jest wizja firmy Swatten?

Nasze produkty zawsze były ściśle związane z użytkownikami indywidualnymi. W chwili, gdy rozmawiamy, energia elektryczna jest po cichu dostarczana przez sprzęt Sieyuan Electric, oświetlając nasze domy. Sieyuan i Swatten nie tylko obsługują systemy zasilania, ale także zbliżyły się do użytkowników domowych, przechodząc zza kulis na pierwszy plan, zapewniając bezpieczne, kontrolowane i wysoce wydajne magazyny energii dla domów. To jest nasza wizja.

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.swatten.com.

Kontakt

E-mail: swatten@sieyuan.com

 

artykuł sponsorowany