REKLAMA
 
REKLAMA

JinkoSolar dostarczy kolejne magazyny energii w obszarze C&I

JinkoSolar dostarczy kolejne magazyny energii w obszarze C&I
Fot. JinkoSolar

Kompleksowe rozwiązanie do magazynowania energii w skali komercyjnej od JinkoSolar zyskuje na popularności. W ostatnich tygodniach chińska firma poinformowała o nowych projektach.

W ofercie JinkoSolar oprócz kilku serii modułów fotowoltaicznych oraz rozwiązań do magazynowania energii (Energy Storage System, ESS) dla odbiorców indywidualnych znajdują się również systemy magazynowania energii przeznaczone dla klientów z segmentu komercyjnego i przemysłowego (Commercial & Industrial, C&I).

Magazyn energii SunGiga

Obecnie chyba najbardziej popularny magazyn energii firmy JinkoSolar dla segmentu C&I pochodzi z linii SunGiga. Mowa konkretnie o modelu JKS-215KLAA-100PLAA (oznaczenie zgodne z kartą katalogową dostępną na stronie JinkoSolar). Jest to kompletny system do magazynowania energii składający się ze wszystkich niezbędnych do pracy podzespołów, m.in. zestawu baterii, systemu zarządzania, systemów bezpieczeństwa (w tym systemu przeciwpożarowego).

REKLAMA

JKS-215KLAA-100PLAA jest zbudowany na bazie baterii litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP). System w ramach pojedynczej jednostki magazynującej (komplet podzespołów) może zaoferować maksymalnie 215 kWh pojemności (1000 V maks. napięcie), którą można zwiększyć, łącząc ze sobą kolejne jednostki.

Chiński producent podkreśla, że przy projektowaniu i budowie magazynu energii dla segmentu C&I zwrócił szczególną uwagę na wydajność magazynowania energii, na którą znaczący wpływ ma zarządzanie temperaturą. Z tego powodu JKS-215KLAA-100PLAA ma zaimplementowany system chłodzenia cieczą. Zdaniem producenta pozwala on na znaczącą redukcję różnicy temperatur na poziomie poszczególnych pakietów bateryjnych, co przekłada się na żywotność urządzenia, a także wspomnianą wydajność jego pracy.

Jeśli chodzi o aspekt operations&maintanance, do obsługi systemu służy umieszczona w chmurze platforma, która pozwala na gromadzenie i segregowanie danych z wielu urządzeń jednocześnie, a także zarządzanie nimi.

REKLAMA

Spore zainteresowanie

W ostatnich komunikatach na stronie JinkoSolar pojawiły się informacje o rozpoczęciu współpracy z kilkoma firmami w ramach rozwoju magazynów energii.

Jednym z przykładów może być kontrakt podpisany na koniec września br. W ramach umowy dostarczone zostaną magazyny energii z serii SunGiga dla firmy Jincheng New Energy Tech Co., Ltd. Realizuje ona projekt z zakresu C&I w Jiaxing, prowincji Zhejiang. We wpisie wspomniany jest właśnie magazyn energii JKS-215KLAA-100PLAA, można więc zakładać, że to on zostanie wykorzystany do zbudowania systemu magazynowania energii elektrycznej.

Ciekawy projekt jest również realizowany we współpracy z Grand Works Inc Japan. Tu z kolei Jinko dostarczy zarówno system magazynowania energii, jak i moduły fotowoltaiczne. Projekt zakłada instalację generatora fotowoltaicznego o mocy 5,7 MW (opartego na modułach Tiger Neo N-type) i systemu magazynowania energii o pojemności 15 MWh, zbudowanego na bazie baterii SunGiga.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA