Magazyny energii, rozdzielnice i konstrukcje – poznaj markę iONTEC!

Magazyny energii, rozdzielnice i konstrukcje – poznaj markę iONTEC!

iONTEC to marka własna Solfinity, sygnująca wysokiej jakości systemy magazynowania energii (iONTEC BESS), prefabrykowane rozdzielnice (iONTEC Box) i konstrukcje montażowe (iONTEC Frame). Obok trzech kategorii produktowych w portfolio marki znajduje się także usługa iONTEC3, czyli połączenie magazynu przemysłowego i EMS z pełnym wsparciem technicznym. Dowiedz się więcej!

Rozdzielnice iONTEC BOX

Od wielu lat, jeszcze jako Soltec, tworzymy wysokiej jakości rozdzielnice i konstrukcje montażowe. Rozwijaliśmy gamę produktów wsłuchując się w potrzeby naszych klientów i obserwując rozwój branży PV. Dziś nasza oferta jest bardzo bogata i, zarówno w przypadku rozdzielnic, jaki konstrukcji montażowych, istnieje możliwość dostosowania produktu do potrzeb każdego klienta czy też zamówienia spoza stałej oferty Solfinity – mówi Artur Wojtysiak, Product Manager.

Szeroki wybór gotowych rozdzielnic iONTEC BOX AC, DC oraz ACDC zapewnia bezpieczeństwo klientowi, jego instalacji PV i urządzeniom oraz zabezpiecza przed skutkami zwarć i przepięć. iONTEC BOX to bezpieczeństwo i oszczędność czasu, m.in. dzięki wyeliminowaniu ryzyka pomyłek w trakcie składania rozdzielnicy. Urządzenia objęte są 2-letnią gwarancją na całość produktu, a dodatkowo rozdzielnice zaopatrywane są w zestaw naklejek ostrzegawczych.

Systemy montażowe iONTEC FRAME

Rozwiązania iONTEC FRAME umożliwiają montaż modułów fotowoltaicznych na dachach płaskich i skośnych pokrytych m.in. dachówką ceramiczną, blachodachówką, blachą w rąbek, blachą trapezową czy gontem bitumicznym.

Szczególnie dachy płaskie bywają dużym wyzwaniem dla instalatorów, dlatego też przygotowaliśmy sprawdzone rozwiązania będące połączeniem konstrukcji kotwionej, balastowej i zgrzewalnej, zapewniające również możliwość zmiany kąta pochylenia. To znakomita konstrukcja 3 w 1 – tłumaczy Artur Wojtysiak.

Systemy montażowe iONTEC FRAME w pełni zbudowane są z elementów pochodzących od polskich dostawców, a ich jakość potwierdza certyfikat TÜV. Dzięki niezawodnym materiałom najwyższej jakości – stali nierdzewnej i aluminium – produkty objęte są 10-letnią gwarancją. Ale to nie wszystko! iONTEC FRAME daje możliwość korzystania z programu do doboru konstrukcji iONTEC Tool i wsparcia merytoryczno-technicznego, również po dokonaniu zakupu.

Magazyny energii iONTEC BESS

Najnowszym produktem marki jest iONTEC BESS, czyli przemysłowe magazyny energii w wersji kontenerowej w zakresie 100 kW-1000 kW i pojemności do 1,1 MWh oraz rozwiązania wewnętrznych szaf w zakresie pojemności do 21,3 kWh – mówi Krzysztof Bukała, Product Manager ds. Magazynów energii.

Charakteryzuje je wysokie bezpieczeństwo – posiadają nowoczesny i neutralny dla środowiska system gaszenia. Są to polskie produkty, przygotowane do współpracy z OIRE i CSRIE, wyposażone w EMS dostosowany do pracy w polskich warunkach (charakterystyki sieci). iONTEC BESS umożliwia spersonalizowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb – również optymalizację energii pochodzącej z farm fotowoltaicznych, wiatrowych i innych źródeł wytwórczych. System daje też możliwość pełnienia usług elastyczności dla sieci dystrybucyjnych np. udziału w programie odpowiedzi strony popytowej (DSR). Natomiast tryb off-grid zabezpiecza działanie systemu na wypadek przerw w dostawie prądu (UPS).

Usługa iONTEC3: Magazyny energii + serwis + EMS

iONTEC3 to kompleksowa usługa składająca się z trzech filarów: magazynu przemysłowego o pojemności od 215 kWh, EMS oraz wsparcia technicznego.

Opiekę merytoryczną nad iONTEC3 sprawuje Krzysztof Bukała:

Inspiracją do powstania usługi iONTEC3 były pytania i sygnalizowane przez naszych klientów potrzeby. Terminowe dostarczenie wysokiej jakości produktu – w tym przypadku przemysłowego magazynu energii – to tylko jeden krok spośród wielu, których wymaga inwestycja dla przemysłu. Dlatego też stworzyliśmy kompleksową usługę, dzięki której klient jest „zaopiekowany” na każdym etapie procesu – zarówno podczas doboru optymalnego rozwiązania, montażu, jak i opieki posprzedażowej.

Magazyn posiada niezbędne certyfikaty wymagane w Polsce i na europejskich rynkach. Natomiast sam EMS jest polskiej produkcji, przygotowany do współpracy z OIRE i CSIRE i dostosowany do pełnienia usług elastyczności oraz pracy w trybie off-grid. W ramach usługi serwisu Klienci otrzymują wsparcie techniczne oraz pomoc w doborze, projektowaniu i konfiguracji systemu.

Produkty iONTEC posiadają certyfikaty potwierdzające jakość, bezpieczeństwo i zgodność z obowiązującymi normami oraz długoletnią gwarancję. Jednak iONTEC to nie tylko produkty. Solfinity zapewnia pełne wsparcie techniczne zarówno w doborze urządzeń, projektowaniu pełnych systemów z wykorzystaniem rozwiązań iONTEC, jak i wsparcie posprzedażowe.

 

Solfinity – materiał sponsorowany