Trene i Aelio – magazyny energii SolaX Power dla przemysłu

Trene i Aelio - magazyny energii SolaX Power dla przemysłu
Fot. SolaX Power

SolaX był pierwszym producentem falowników hybrydowych do paneli słonecznych dostępnych na rynku azjatyckim. Dzisiaj SolaX do swojej oferty włącza magazyny energii, które idealnie sprawdzą się w budynkach komercyjnych lub zakładach przemysłowych.

Trene

Wolnostojąca Trene 215 kWh to zintegrowane rozwiązanie szafowe z inteligentnym chłodzeniem cieczą, dające możliwość magazynowania energii przy maksymalnej mocy 100 kW. Pełne naładowanie i rozładowanie jest możliwe już w dwie godziny. SolaX do budowy pakietów bateryjnych wykorzystał te same cele LFP, których używa już od lat, co daje gwarancję bezpieczeństwa i wydajności.

magazyn energii Trene
Fot. SolaX Power

Magazyn energii o mocy 100 kW i pojemności 215 kWh z pewnością będzie wystarczający dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dodatkowo w razie potrzeby Trene może być łączona kaskadowo w pakiety do dziesięciu sztuk. Finalnie możemy otrzymać magazyn energii o mocy 1 MW i 2,15 MWh. Modułowy system daje możliwość idealnego dostosowania parametrów całego systemu do potrzeb użytkowników.

Aelio

Aelio to wolnostojący magazyn energii połączony z zewnętrznym falownikiem hybrydowym. To połączenie 100 kWh lub nawet 200 kWh magazynu energii z 50 lub 60 kW falownikiem hybrydowym. Podwójny magazyn (200 kWh) zawiera regał na baterie i może pomieścić od 7 do 14 modułów baterii po 14,3 kWh każdy. Inwerter hybrydowy (50/60 kW) może być zamontowany na boku szafy lub na ścianie.

magazyn energii Aelio
Fot. SolaX Power

Wolnostojący magazyn energii Aelio od Trene różni się tym, że można do niego bezpośrednio podpiąć panele fotowoltaiczne. Różne konfiguracje połączeń dają możliwość stworzenia magazynu o pojemnościach 100 kWh, 200 kWh, 300 kWh lub 400 kWh z falownikiem 50 lub 60 kW. Kompaktowe i zajmujące niewiele miejsca urządzenie może być umieszczone zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz.

Inteligentne magazyny energii

Trene i Aelio dzięki swoim licznym funkcjom opartym na uczeniu maszynowym, współpracy ze sztuczną inteligencją i agregacji danych lokalnie oraz w chmurze daje system, który pozwala inteligentnie zarządzać energią. Celem współpracy wielu elementów systemu jest jak najefektywniejsze zarządzanie energią rozumiane przez zwiększenie autokonsumpcji i maksymalne obniżenie rachunków użytkownika.

SolaX stworzył kilka scenariuszy pracy dla magazynu energii, tj. off-grid, praca w Virtual Power Plant, praca w budynkach komercyjnych lub zakładach przemysłowych i współpraca z ładowarkami EV. Dodatkowo przemysłowe magazyny SolaX mogą zostać ustawione na zasadzie określonej reguły, czyli np. jeśli cena energii w ujęciu 15-minutowym lub godzinowym (taryfie dynamicznej) spadnie poniżej ceny X, wtedy zacznie ładować baterię tanią energią, a jeśli cena będzie powyżej ustalonej X, to nie zajdzie żadna akcja.

Ciekawym modułem jest również dostosowywanie pracy magazynów energii Trene i Aelio do prognoz meteorologicznych, co przekłada się na lepsze i większe wykorzystanie darmowej, zielonej energii.

Asynchroniczne zasilanie

SolaX wyposażył magazyny Trene i Aelio w unikatowy system asynchronicznego zasilania faz. Z technologicznego punktu widzenia to oryginalne rozwiązanie idealnie sprawdza się idealnie przy zasilaniu budynku energią zgromadzoną w akumulatorach. W tej sytuacji falownik podaje dokładnie taką moc na poszczególne fazy, jakie jest zapotrzebowanie. Z punktu widzenia efektywności energetycznej to najlepsze rozwiązanie, ponieważ każda kilowatogodzina energii jest wykorzystana, co przekłada się mniejsze straty w sieci.

Bezpieczeństwo

Oba magazyny posiadają autorski i wielopoziomowy system BMS SolaX, który monitoruje parametry baterii od pojedynczych cel, aż po ich cały system. Doświadczenie i miliony zestawów bateryjnych SolaX wyposażonych w podobny BMS pokazują, że Trene i Aelio są bezpiecznym rozwiązaniem dla użytkowników, a także ich otoczenia.

Doświadczenie i wysoka jakość

Trene i Aelio to przemysłowe magazyny energii, które powstały na bazie ciągłych prac badawczych i wieloletnich doświadczeń pierwszego producenta falowników hybrydowych. Testy urządzeń w Chinach, Afryce i pierwsze megawaty zainstalowane w Europie pokazują, że urządzenia mogą pracować w skrajnie trudnych warunkach, na pustyniach, w czasie mrozów i pomimo wielu przeciwności spełniają swoją funkcję i osiągają zakładane cele. Cele, które w dobie transformacji energetycznej są niezbędne. Wykorzystanie zielonej energii, bezpieczeństwo, tańsza energia elektryczna i prostota instalacji, to właśnie te cele, które są tożsame z DNA SolaX Power.

 

SolaX Power – materiał sponsorowany