Pompy woda-powietrze: redukcja kosztów i czysty zysk!

Pompy woda-powietrze: redukcja kosztów i czysty zysk!

O korzyściach z wykorzystania pomp ciepła, rynkowych trendach i kluczowych kwestiach dotyczących instalacji urządzeń opowiada Sebastian Laufer, dyrektor sprzedaży Energy House Solutions Sp. z o.o.

Jesteście młodą firmą na rynku OZE, która oferuje swoim klientom dosyć bogaty i wyjątkowy wachlarz produktów i usług. Waszym flagowym produktem są bez wątpienia pompy ciepła wodno-powietrzne, a zatem jakie korzyści wynikają z inwestycji w owe urządzenie w porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania?

Sebastian Laufer: Inwestycja w pompę ciepła typu: woda-powietrze, którą mamy w swojej ofercie, pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania w porównaniu do tradycyjnych metod, takich jak ogrzewanie gazowe czy olejowe.  Dodatkowo pompy ciepła woda-powietrze są bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Przede wszystkim są to urządzenia ekologiczne, ponieważ pozwalają na uzyskanie ciepła lub chłodu poprzez wykorzystanie energii odnawialnych, takich jak energia geotermalna, powietrzna lub wodna, zamiast spalania paliw kopalnych. To znacznie ogranicza emisję gazów cieplarnianych i zanieczyszczenia powietrza, co przyczynia się do ochrony środowiska. Ponadto pragnę dodać, że pompy ciepła są bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ wymagają mniej energii do działania niż tradycyjne systemy ogrzewania lub klimatyzacji, co przyczynia się do zmniejszenia ogólnej emisji gazów cieplarnianych i zmniejszenia śladu węglowego.

Jakie są najważniejsze cechy, na które klienci zwracają uwagę przy wyborze pompy ciepła? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

– Klienci zwracają uwagę na takie cechy, jak: wydajność, cicha praca, łatwość obsługi, trwałość oraz oszczędność energii. Na wydajność, ponieważ chcą mieć pewność, że urządzenie będzie w stanie zapewnić wystarczającą ilość ciepła lub chłodu w zależności od potrzeb. Cicha praca jest również ważna, ponieważ klienci chcą uniknąć hałasu, który może być uciążliwy dla mieszkańców lub sąsiadów. Istotne są też łatwość obsługi i trwałość, bo klienci chcą mieć pewność, że bez problemu poradzą sobie z obsługiwaniem urządzenia i będą się cieszyli jego niezawodną pracą przez długi czas. Z kolei oszczędność energii jest ważna z punktu widzenia środowiska, a także dla portfela klienta, ponieważ niższe rachunki za energię przekładają się na mniejsze koszty użytkowania pompy ciepła.

Jakie są trendy w sprzedaży pomp ciepła obecnie obowiązujące na rynku odnawialnych źródeł energii?

–  Obecnie na rynku obserwuje się rosnącą popularność pomp ciepła wodno-powietrznych oraz hybrydowych, które wykorzystują również energię słoneczną. Pompy ciepła woda-powietrze są dobrym wyborem ze względu na wiele korzyści. Pierwszą z nich jest wysoka efektywność w porównaniu do innych rodzajów pomp ciepła, takich jak powietrze-powietrze czy grunt-powietrze. Pompy ciepła woda-powietrze mają również wiele zastosowań, dzięki czemu można je wykorzystać zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia budynków. Ponadto w porównaniu do innych typów pomp ciepła woda-powietrze są bardziej wydajne w czasie mroźnej zimy, więc osobiście serdecznie polecam ten rodzaj urządzenia.

 Jakie są największe wyzwania w sprzedaży pomp ciepła w Państwa firmie?

–  Największe wyzwania w sprzedaży pomp ciepła to przede wszystkim edukacja klientów na temat korzyści wynikających z inwestycji, konkurowanie z innymi dostawcami oraz dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb klientów. Staramy się sprostać najtrudniejszym oczekiwaniom i zawsze stawać na wysokości zadania w kwestiach związanych z realizacją zlecenia bądź świadczonej przez nas usługi. Zadowolenie i satysfakcja klientów to dla nas największa zapłata.

Jakie strategie sprzedażowe stosują Państwo w firmie, aby zwiększyć sprzedaż?

– Nasze strategie sprzedażowe obejmują działania marketingowe online, organizowanie seminariów i spotkań informacyjnych, współpracę z lokalnymi instalatorami oraz programy partnerskie z deweloperami. Staramy się również być coraz bardziej zauważalni, obecni w prasie i na portalach branżowych dedykowanych tematyce OZE. Chcemy jawnie zabierać głos w przestrzeni i debacie publicznej w sprawach dotyczących energii odnawialnych, zarówno w charakterze eksperckim, jak i doradczym. Zależy nam w szczególności na tym, aby klient czuł z naszej strony oparcie i partnera w biznesie, bo w naszej firmie przecież pracują ludzie, a nie roboty.

Jakie są najważniejsze trendy i zmiany na rynku pomp ciepła w ostatnim czasie?

– Nieustannie obserwujemy rynek, analizujemy go pod wieloma względami i dostosowujemy naszą ofertę handlową do stale rosnących potrzeb, jak i nowych oczekiwań ze strony potencjalnych klientów. Na rynku pomp ciepła w ostatnim czasie widoczne są takie trendy jak rosnące zainteresowanie produktami z wysoką sprawnością energetyczną oraz coraz większe zastosowanie pomp ciepła w budynkach wielorodzinnych i komercyjnych.

Czy mógłby Pan rozwinąć ostatnią część wypowiedzi – dotyczącą zwiększonego zastosowania w budynkach wielorodzinnych i komercyjnych?

– Pompy ciepła są coraz częściej wykorzystywane do ogrzewania i chłodzenia dużych budynków: bloków mieszkalnych, hoteli, biurowców czy centrów handlowych. Dzieje się tak ze względu na szereg korzyści, jakie oferują pompy ciepła, takie jak wysoka efektywność, niskie koszty eksploatacyjne i znacznie mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych. W przypadku dużych budynków, które wymagają znacznie większych ilości energii do ogrzewania i chłodzenia, korzyści z zastosowania pomp ciepła są szczególnie widoczne.

Czy może Pan wymienić najważniejsze atuty Waszych pomp ciepła w porównaniu z produktami konkurencji?

– Pompy ciepła woda-powietrze, które mamy w swojej ofercie handlowej, charakteryzują się wysoką sprawnością, dużą niezawodnością oraz łatwością obsługi i konserwacji. Ponadto oferujemy również rozbudowaną gwarancję i serwis naszych pomp, aby klient czuł się jak najbardziej bezpiecznie i komfortowo, użytkując nasze urządzenia. Dodatkowo oferujemy też szeroką gamę produktów dostosowanych do różnych rodzajów budynków i potrzeb klientów. Muszę podkreślić, że każdy, kto zdecyduje się na zakup pomp ciepła razem z nami, może liczyć na pełną obsługę posprzedażową i opiekę z naszej strony. Nikogo nie pozostawiamy samego z problemem, który dotyczy urządzeń z naszego katalogu produktów.

Gdyby mógł Pan wymienić najczęstsze problemy i wyzwania, z którymi spotykają się klienci w trakcie użytkowania pomp ciepła, to jakie one są?

– Najczęstszymi problemami, z jakimi spotykają się klienci podczas użytkowania pomp ciepła, są problemy związane z instalacją oraz konserwacją. Dlatego oferujemy naszym klientom wsparcie techniczne i szkolenia, aby mogli w pełni korzystać z naszych produktów przez długi czas. Szkolenia te są przeznaczone dla osób, które chcą nauczyć się obsługiwać i konserwować pompy ciepła, jak również dla instalatorów i serwisantów, którzy chcą uzyskać wiedzę na temat montażu i naprawy urządzeń. W przypadku szkoleń przeznaczonych dla instalatorów i serwisantów zazwyczaj wymagane jest posiadanie stosownych uprawnień, np. w zakresie montażu i konserwacji urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych.

Nieprawidłowa instalacja lub brak konserwacji ze strony klienta może doprowadzić do różnych problemów, takich jak m.in. niskie wydajności. Jeśli pompa ciepła nie jest prawidłowo zainstalowana lub nie jest odpowiednio konserwowana, jej wydajność może spaść, co oznacza, że będzie ona mniej efektywna w pobieraniu i dostarczaniu energii. Aby uniknąć tych problemów, ważne jest regularne przeprowadzanie konserwacji i przeglądów urządzenia, zgodnie z zaleceniami producenta, oraz zatrudnienie doświadczonych specjalistów w celu prawidłowej instalacji i serwisu pomp ciepła.

Jakie są perspektywy rozwoju Waszej firmy w zakresie sprzedaży pomp ciepła?

– Perspektywy rozwoju naszej firmy w zakresie sprzedaży pomp ciepła są bardzo obiecujące, ponieważ rośnie zainteresowanie tymi produktami zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dodatkowo wspomagają je rządowe programy pomagające klientom finansować modernizacje źródła ogrzewania w domach, jak np. program „Czyste Powietrze” realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gdzie można zapoznać się z Państwa aktualną ofertą produktową lub gdzie można uzyskać więcej szczegółowych informacji?

– Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.energyhousesolutions.pl lub skorzystania z możliwości skontaktowania się z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu: (22) 100 57 75, które służy pomocnym słowem od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00–16.00.

 

artykuł sponsorowany