Dofinansowanie na energię odnawialną na Dolnym Śląsku

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił nabór wniosków na dotacje do projektów z zakresu energii odnawialnej. Do rozdysponowania jest {więcej}50 mln zł.

W ramach ogłoszonego wczoraj konkursu wnioskodawcy będą mogli otrzymać pożyczkę w wysokości do 75 proc. wartości inwestycji, przy czym koszt zgłoszonych projektów musi mieścić się w przedziale 0,5 mln – 10 mln zł. Pożyczka będzie udzielana na maks. 10 lat począwszy od wypłaty pierwszej transzy, a jej oprocentowanie wyniesie 3 proc. w skali roku – informuje portal Wyborcza.pl.

Oferta WFOŚiGW jest skierowana przede wszystkim do firm z sektora MSP i dotyczy nie tylko projektów tworzonych od podstaw, ale także modernizacji już istniejących instalacji. Pożyczkę będzie można otrzymać m.in. na budowę elektrowni wodnych, wiatrowych czy słonecznych.

REKLAMA
REKLAMA

Przedsiębiorcy na składanie wniosków w siedzibie Funduszu we Wrocławiu mają czas do 6 września 2010 r.

Inwestycje przedsiębiorstw w odnawialne źródła energii mogą szybko się zwrócić, a oszczędności energii wyniosą nawet 30 proc. – przekonuje na portalu Wyborcza.pl Marek Mielczarek, prezes WFOŚiGW we Wrocławiu – Dzięki temu zaciągnięta pożyczka spłaca się w terminie od trzech do pięciu lat, a potem pozostaje już tylko czysty zysk – mówi Mielczarek.

Jak prognozuje Mielczarek, można spodziewać się, że w kolejnych latach na realizację projektów związanych z energią odnawialną będzie jeszcze więcej środków, co będzie efektem uruchomienia przez Komisję Europejską tzw. Funduszy Efektywności Energetycznej udzielających pożyczki na energooszczędne i przyjazne środowisku inwestycje. 


Red. Gramwzielone.pl