REKLAMA
 
REKLAMA

500 mln euro dla start-upów działających na rzecz klimatu i nowych technologii

500 mln euro dla start-upów działających na rzecz klimatu i nowych technologii
fot. Sharon Pittaway/Unsplash

SE Ventures to fundusz venture capital, który powstał przy udziale Schneider Electric. Teraz poinformował on o zwiększeniu swojej wartości do 1 mld euro. Do tego w styczniu fundusz ruszył z kolejnym programem finansowania dla start-upów.

Nowy program finansowania uruchomiony przez SE Ventures ma wartość 500 mln euro. Jak informuje fundusz, jest to jeden z największych programów funduszy venture capital (VC) zajmujących się technologiami klimatycznymi i przemysłowymi.

Działanie SE Ventures wspiera firma Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie cyfryzacji automatyki przemysłowej i zarządzania energią. Pierwszy program finansowania (Fund I) przeprowadzony został w 2018 roku. Wtedy SE Ventures osiągnęło poziom 1 mld euro zaangażowanego kapitału.

REKLAMA

Cele nowego programu

Nowy program – Fund II – został uruchomiony w styczniu tego roku. Według SE Ventures ma on podwoić sukces funduszu jako akceleratora dla innowacyjnych firm. Mówi on o firmach „wyznaczających nową jakość w technologiach dotyczących klimatu, przemysłowej sztucznej inteligencji, mobilności, prop-tech (technologii w nieruchomościach) i cyberbezpieczeństwie”.

– Żyjemy w świecie, który stoi w obliczu kryzysów na trzech podstawowych poziomach: energii, gospodarki i klimatu – mówi Nadège Petit, Chief Innovation Officer w Schneider Electric. – Nigdy nie było większej potrzeby transformacji ani większej możliwości wywierania pozytywnego wpływu. Wpływu, który kształtujemy poprzez wprowadzanie innowacji na trzy podstawowe sposoby: przez elektryfikację, digitalizację i dekarbonizację.

REKLAMA

Koncepcja działania SE Ventures

Fundusz informuje, że poprzez zwiększenie wartości do 1 mld euro stał się jedną z największych platform VC skupiających się na elektryfikacji, cyfryzacji i dekarbonizacji.

SE Ventures stawia na szybki potencjał komercjalizacji inwestycji. Ma przy tym zapewniać szeroki dostęp do globalnego ekosystemu klientów i partnerów Schneider Electric.

W swojej historii fundusz zainwestował w ponad 40 start-upów i siedem innych funduszy. Ponadto współpracował z ponad 200 kolejnymi start-upami.

– SE Ventures i Schneider Electric wspólnie budują lepszą przyszłość, inwestując w duże, przełomowe pomysły, które przyspieszają realizację światowego programu zrównoważonego rozwoju, jednocześnie zapewniając lepsze wyniki biznesowe przedsiębiorstw – wyjaśnia Amit Chaturvedy, Global Head i Managing Partner w SE Ventures.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA