REKLAMA
 
REKLAMA

Rusza program dla start-upów z branży OZE

Rusza program dla start-upów z branży OZE
fot. Vestbee

Młode firmy z sektora cleantech mogą się zgłaszać do programu, który uruchomiła platforma Vestbee we współpracy z partnerami przemysłowymi i inwestorami.

Hello CleanTech – tak nazywa się nowa inicjatywa wsparcia start-upów z branży cleantech. Firmy, które zakwalifikują się do programu, będą mogły nawiązać współpracę z liderami branży, otrzymają też profesjonalne wsparcie w rozwoju biznesu i technologii oraz pozyskaniu finansowania. W tym pomogą m.in. wiodące fundusze venture capital (VC).

Wyznaczenie ambitnych celów to ważny krok, ale ich realizacja jest jeszcze większym wyzwaniem – mówi Marcin Wasilewski, prezes EIT InnoEnergy w Europie Środkowej. – Nie wszystkie pomysły się sprawdzą, nie wszystkie projekty doczekają się realizacji, nie wszystkie start-upy przetrwają. Naszą rolą jest minimalizacja ryzyk i przyspieszanie transformacji – bez względu na trudności, które napotkamy. Robimy to poprzez wspieranie nowych technologii, które obniżają koszty i zużycie energii, redukują emisje, tworzą nowe miejsca pracy i wzmacniają konkurencyjność gospodarek.

REKLAMA

Jak zapewnia prezes EIT InnoEnergy, zakwalifikowane do programu start-upy uzyskają wsparcie nie tylko w pozyskaniu finansowania, ale też w realizacji pilotaży przemysłowych, a nawet komercjalizacji opracowanych rozwiązań.

Zgłoszenia

Zainteresowane firmy mogą się zgłaszać za pośrednictwem platformy Vestbee do 14 kwietnia 2023 roku.

Hello CleanTech to program adresowany do innowacyjnych podmiotów działających w następujących obszarach: digitalizacja, bioenergia, paliwa odnawialne i ekologiczne rozwiązania dla ciepłownictwa, branże energochłonne, wysokoemisyjny transport, zielony wodór, technologie power-to-x, dekarbonizacja rolnictwa i całego łańcucha produkcji żywności, recycling i gospodarka obiegu zamkniętego.

REKLAMA

Partnerzy

Wśród partnerów programu znajdują się m.in.: EIT InnoEnergy, Tauron Polska Energia, Ciech, europejski dostawca rozwiązań chmurowych OVHcloud, a także inwestorzy angażujący się na wczesnym etapie rozwoju: Neste Corporation, E44 Management Company, Tangent Line i Doral Group Renewable Energy Resources.

Naszym celem jest zapewnienie start-upom platformy do prezentacji pomysłów, uzyskania wsparcia mentorskiego oraz dostępu do sieci ekspertów i inwestorów. Poprzez uruchomienie Hello CleanTech wraz z liderami rynkowymi dążymy do wsparcia rozwoju i komercjalizacji innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań dla energetyki i przemysłu, co przyczyni się do rozwoju branży czystej energii i stworzenia bardziej ekologicznej planety – mówi Ewa Chronowska, CEO Vestbee.

Hello CleanTech to okazja do nawiązania współpracy z liderami branży i skorzystania z ekosystemu wsparcia innowacji. Uczestnicy programu otrzymają szansę na szybką ścieżkę inwestycyjną w EIT InnoEnergy. Będą też mogli współpracować z funduszami VC, takimi jak: Impact Ventures, Oxo, WEG, Iron Wolf Capital, Satus Ventures, Level2 Ventures, 212.

Wybrane firmy mają też uzyskać wsparcie technologiczne. Program przewiduje również nagrody finansowe o wartości ponad 200 tys. euro.

Więcej informacji znajduje się na stronie Hello CleanTech.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA