REKLAMA
 
REKLAMA

Onde zaoferuje po 20 tys. zł młodym innowatorom z branży OZE

Onde zaoferuje po 20 tys. zł młodym innowatorom z branży OZE
fot. Onde

Program grantowy SOFIA to inicjatywa spółki Onde, która szuka młodych innowatorów. Chce im pomóc przekuć wiedzę i pomysły w praktyczne działania w obszarze transformacji energetycznej.

Swój program grantowy SOFIA (Science Onde Flow Innovation Academy) Onde realizuje w ramach projektu edukacyjnego Onde Flow. Celem jest promocja odnawialnych źródeł energii i wsparcie młodych osób – studentów i doktorantów – w zaangażowaniu się w realne działania z zakresu zielonej transformacji.

W ONDE wierzymy, że każda wielka zmiana zaczyna się od pomysłu, który odpowiednio rozwinięty może mieć realny wpływ na nasze otoczenie i świat, w którym żyjemy. Program SOFIA stworzyliśmy z myślą o młodych naukowcach i innowatorach, którzy chcieliby pójść o krok dalej i zacząć realnie działać w obszarze OZE. Oferowane przez nas granty ułatwią im realizację zamierzonych celów. Chcemy, aby głos młodego pokolenia przebił się nie tylko w dyskursie publicznym, ale i w biznesie – mówi Paweł Średniawa, prezes Onde SA.

REKLAMA

Kategorie konkursowe

Projekty zgłaszać można w pięciu kategoriach tematycznych. Najlepsze zostaną nagrodzone grantami w wysokości 20 tys. zł. Kategorie są następujące:

  1. Nowe rozwiązanie w obszarze utrzymania i eksploatacji OZE – projekty związane z poprawą przewidywalności OZE oraz świadczeniem usług regulacyjnych.
  2. Nowoczesne systemy sterowania i nadzoru dla OZE – projekty koncentrujące się na poprawie niezawodności, szybkości, skalowalności i uniwersalności systemów sterowania.
  3. Układ wyprowadzenia mocy w instalacjach hybrydowych – projekty dotyczące rozwoju instalacji hybrydowych OZE w celu zapobiegania ryzykom nieplanowanych przekroczeń mocy, chwilowych przeciążeń i potencjalnych zakłóceń.
  4. Dzika karta OZE – dowolne pomysły wpisujące się w megatrend transformacji energetycznej.
  5. Cykl życia OZE – pomysły odpowiadające na wyzwania związane z szeroko pojętym odzyskiem i tworzeniem nowych powiązań w ramach OZE.

Nabór do drugiej edycji programu grantowego SOFIA potrwa do 15 maja 2023 roku.

REKLAMA

Kontakt z branżą

–  Udział w programie SOFIA to dla młodych naukowców szansa nie tylko na uzyskanie dofinansowania na realizację swojego projektu, ale także na nawiązanie kontaktu ze specjalistami z branży OZE, co dla studentów wkraczających na rynek pracy może być niezwykle istotne. Dla wielu z nich ekologia i zielona energia to filozofia i styl życia – program SOFIA umożliwia im bycie częścią transformacji energetycznej w Polsce, od której zależy nasza przyszłość – mówi dr inż. Adam Mroziński, juror konkursu.

W tej edycji programu Onde nawiązało współpracę z polskimi firmami z branży, które chcą wspólnie przyczyniać się do rozwoju nauki i innowacji. Partnerami inicjatywy są także stowarzyszenie ,,Z Energią o Prawie”, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Bydgoska. Patronem programu została firma ZPUE.

Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie organizatora.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze
Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA