Agro-Efekt i Zielona Energia – połączyła nas przyszłość

Agro-Efekt i Zielona Energia – połączyła nas przyszłość

Transformacja energetyczna stała się faktem. Instalacje fotowoltaiczne, farmy wiatrowe, auta elektryczne, farmy fotowoltaiczne i wiele innych produktów OZE są dziś nieodłącznym elementem polskiej gospodarki, w tym rolnictwa. Wykonywanie własnych inwestycji wykorzystujących OZE wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i wdrażania nowoczesnych rozwiązań pod profesjonalnym przywództwem. Nawiązanie współpracy pomiędzy firmami Agro-Efekt Sp. z o.o. oraz Zielona Energia Sp. z o.o. to przełomowe wydarzenie tworzące nowy rozdział w polskim rolnictwie.

Przedsiębiorstwo Agro-efekt działa na rynku już od 30 lat. Przez ten okres udało nam się stworzyć stabilną i bezpieczną firmę, której celem jest zapewnienie klientom kompleksowej obsługi w zakresie sprzedaży oraz serwisu środków do produkcji rolnej – mówi Prezes firmy Stefan Ścieszka. – Oferujemy szereg rozwiązań dostosowanych do wymagań zmieniającego się rynku. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, wdrażamy nowoczesne technologie. Nie możemy przejść zatem obojętnie obok transformacji energetycznej, która dotyka wszystkie sektory gospodarki, w tym rolnictwo. Według nas jest to wielka szansa dla gospodarki, a tym samym pojedynczych klientów. Jednak nieodpowiednio przeprowadzona transformacja może nieść ze sobą także pewne zagrożenia. Niezbędnym krokiem jest więc wprowadzanie zmian z udziałem profesjonalistów z branży OZE. Jako inicjatorzy i współtwórcy transformacji energetycznej opartej na OZE w rolnictwie podjęliśmy przełomową decyzję: firma Zielona Energia Sp. z o.o. oficjalnie została naszym strategicznym Partnerem OZE dla rolnictwa z know-how technicznym i z zakresu współpracy z OSD – kontynuuje Prezes.

Jest nam niezmiernie miło rozpocząć współpracę z firmą Agro-Efekt Sp.z o.o. – mówi Piotr Pacek, Prezes firmy Zielona Energia Sp. z o.o. – Naszym celem jest stworzenie nowego systemu współpracy i wdrażanie nowoczesnych rozwiązań, które ułatwią rolnikom oraz przedsiębiorcom przejście przez transformację energetyczną. Energia elektryczna jest niezbędna do funkcjonowania każdego gospodarstwa i przedsiębiorstwa, a dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii możemy mieć realny wpływ na jej koszt oraz bardziej efektywnie ją wykorzystywać. Adresatami naszej współpracy są rolnicy i przedsiębiorcy oraz pozostali klienci potrzebujący rozwiązań OZE, którzy jednocześnie biorą aktywny udział w ich tworzeniu – dodaje Prezes Piotr Pacek.

REKLAMA

Kierunki współpracy firm

Głównym celem współpracy firm jest inicjowanie transformacji energetycznej rolnictwa, a także oferowanie kompleksowych rozwiązań na obsługiwanych rynkach. Strategia naszego partnerstwa zakłada dodatkowo:

REKLAMA

  • odpowiedzialne wdrażanie rozwiązań OZE dla rolnictwa nawiązujących do regulacji prawnych,
  • optymalizację kosztów produkcji rolnej dzięki OZE,
  • wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu OZE do rolnictwa (agrofotowoltaika, elektromobilność w rolnictwie, magazynowanie energii, a w przyszłości także biogazownie),
  • projektowanie, testowanie i wdrażanie własnych rozwiązań z zakresu OZE,
  • inicjowanie wspólnych działań w OZE m.in. tworzenie grup inwestorskich.

Agro-Efekt i Zielona Energia – to my tworzymy nowy rozdział w rolnictwie, a nowoczesność nas nie ogranicza.

Agata Gontarz-Pacek

 

artykuł sponsorowany