REKLAMA
 
REKLAMA

Dotacje na OZE dla województwa łódzkiego

Dotacje na OZE dla województwa łódzkiego
Fot. Pixabay - Алексей

Władze województwa łódzkiego ogłosiły konkurs na unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach działania dotyczącego odnawialnych źródeł energii.

Zarząd Województwa Łódzkiego jako Instytucja Zarządzająca programem regionalnym Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania: FELD.02.05 Odnawialne źródła energii.

Nabór wniosków rozpocznie się 18 sierpnia i potrwa do 1 października 2023 roku. Wnioski o dofinansowanie projektu można składać wyłącznie w wersji elektronicznej za pośrednictwem aplikacji Wnioski o dofinansowanie 2021. Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu wersji elektronicznej wniosku za pośrednictwem aplikacji. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na luty przyszłego roku.

REKLAMA

Dla kogo?

O dofinansowanie projektu mogą ubiegać się administracja rządowa, duże przedsiębiorstwa, jednostki naukowe, jednostki organizacyjne działające w imieniu jednostek samorządu terytorialnego, jednostki samorządu terytorialnego, kościoły i związki wyznaniowe, Lasy Państwowe, parki narodowe i krajobrazowe, MŚP, publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, organizacje pozarządowe, podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego, uczelnie, wspólnoty energetyczne, w tym klastry energii i spółdzielnie energetyczne, wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe, TBS.

Co podlega dofinansowaniu?

W ramach naboru wspierane będą następujące typy projektów:

REKLAMA

  • Wsparcie infrastruktury służącej do wytwarzania energii elektrycznej, pochodzącej ze źródeł odnawialnych, wraz z magazynami energii działającymi na potrzeby danego źródła OZE;
  • Wsparcie infrastruktury służącej do wytwarzania energii cieplnej lub chłodu, pochodzącej ze źródeł odnawialnych wraz z przyłączeniem do sieci;
  • Wsparcie infrastruktury służącej do magazynowania ciepła lub chłodu ze źródeł odnawialnych działającej na potrzeby danego źródła OZE.

Formy finansowania

Maksymalny poziom dofinansowania w ramach konkursu wynosi 85 proc. kosztów kwalifikowalnych projektu. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego naboru ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi ponad 39,8 mln euro (około 176 mln zł).

Więcej informacji o naborze w programie wraz z dokumentami potrzebnymi do złożenia wniosku można znaleźć na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

Katarzyna Poprawska-Borowiec

katarzyna.borowiec@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA