Forum Ekoenergetyczne w Polkowicach już 16 września

EkoMotoShow, Festiwal Filmów Ekologicznych, wystawy, jarmarki, warsztaty „dobrych praktyk”, wykłady i dyskusje – to wszystko na II Forum Ekoenergetycznym, które 16 września rozpocznie się w Polkowicach. {więcej}

Gmina Polkowice i Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „Zielony Feniks” zapraszają na drugą edycję Forum Ekoenergetycznego. Już 16 września w dolnośląskiej gminie kilka środowisk, m.in. naukowcy, biznesmani, rolnicy i samorządowcy będą zgłębiać wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, rozwiązaniach eko i energooszczędnych.

Warsztaty dobrych praktyk, finansowe, fora dyskusyjne, seminaria dla młodzieży, konferencje naukowe – czekają na uczestników polkowickiego Ekoforum. Uzupełnieniem wiedzy naukowej będą liczne wystawy, projekcje i oferty realnej pomocy finansowej dla firm oraz osób fizycznych, chcących zastosować w swoich domach rozwiązania ekoenergetyczne tj. solary, pompy ciepła i inne.

REKLAMA

Imprezę rozpoczniemy 16 września od Warsztatów Dobrych Praktyk (Energia wody, Energia słońca, Energia wiatru, Biogaz). O godz. 12.00 zaplanowano plenarne otwarcie Forum Ekoenergetycznego z wykładem inauguracyjnym poświecony pierwszemu punktowi przyjętej rok temu Deklaracji Polkowickiej Pamiętaj, że pozostajemy częścią przyrody i zależymy od zasobów naszej planety. Deklarację współtworzył i podpisał patron pierwszej edycji Forum prof. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Wśród tematów paneli dyskusyjnych i konferencji naukowych znajdą się m.in. zagadnienia dotyczące realnej pomocy finansowej oraz metody oszczędzania energii.

– To nie jest impreza stricte dla środowiska naukowego, dlatego każdy jej uczestnik – mieszkaniec regionu – będzie mógł podczas otwartych części imprezy dowiedzieć się np. jak wybudować dom stosując rozwiązania ekoenergetyczne.

To, jak uzyskać na to wsparcie finansowe i z jakich konkretnie rozwiązań skorzystać, czyli –  jak wybudować ekodom – tego dowiecie się Państwo biorąc udział w Ekoforum – mówi Andrzej Zięcina, koordynator II Forum Ekoenergetycznego.

Przez trzy dni imprezy (16-18.09) zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców regionu, takich jak pokaz samochodów ekologicznych (EkoMotoShow),  pokaz ekofilmów, w tym m.in. premierowe projekcie krótkich etiud filmowych, ale również produkcje fabularne.

W tym roku patronat nad imprezą objęli – Minister Środowiska, Minister Gospodarki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 


Dlaczego Polkowice?

REKLAMA

Polkowice po raz drugi są gospodarzem Forum Ekoenergetycznego. Dolnośląska gmina nie tylko jest miejscem dialogu o ekoenergii, ale również takim, w którym takie rozwiązania , można zobaczyć.

– Jako jedni z pierwszych w Polsce pokazaliśmy wiaty ekoenergetyczne, czyli oświetlane solarami (energia słoneczna). W gminie mamy również latarnie oświetlane energią wiatrową i słoneczną. Przy każdej nowej inwestycji czy modernizacji, szukamy możliwości, aby zastosować rozwiązania związane z pozyskiwaniem energii odnawialnej. Ponadto gmina słynie ze swoich energooszczędnych praktyk. Właśnie ruszamy z wieloletnią inwestycją wymiany latarni w mieście na energooszczędne, dzięki czemu, według szacunków, zużycie energii zmniejszymy o połowę – wymienia Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

 

Kontakt:

Rzecznik prasowy Forum Ekoenergetycznego

Ewa Szczecińska-Zielińska

tel. + 600 340 330

e.szczecinska@ug.polkowice.pl
 

Organizatorzy:

1. Gmina Polkowice , Rynek 1,59-100 Polkowice,www.polkowice.pl

2. Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „Zielony Feniks” ul.Ceglana 11,  40-514 Katowice


Źródło: UG Polkowice