REKLAMA
 
REKLAMA

Producent optymalizatorów napięcia wchodzi na NewConnect

Producent optymalizatorów napięcia wchodzi na NewConnect

Generalny dystrybutor optymalizatorów zużycia energii elektrycznej debiutuje na rynku NewConnect. Spółka zamierza m.in. budować struktury sprzedażowe na rynkach zewnętrznych.

Ecnology jest właścicielem technologii i generalnym dystrybutorem optymalizatorów zużycia energii elektrycznej Smart Optimizer ECOD na terenie Europy i wybranych krajów Bliskiego Wschodu. Spółka ma zakłady produkcyjne w Tajlandii i portfel klientów na całym świecie.

Grupa prowadzi działalność na kilku płaszczyznach. Produkcja urządzeń na rynek B2B realizowana jest przez firmę Feigin Electric z siedzibą w Bangkoku. Dystrybucja na rynek europejski i Bliski Wschód odbywa się przez Ecnology. Natomiast za badania, rozwój i wdrożenie na rynek B2C odpowiada firma Mundio.

REKLAMA

W nowej strukturze spółka oprze się na jednym właścicielu technologii i rozproszonej sieci dystrybutorów. To umożliwi obecność na wielu rynkach oraz realizację strategicznych planów, w tym planowanego otwarcia się na rynek detaliczny. Odwrócone wejście na parkiet odbyło się poprzez przejęcie spółki Acartus SA, po zmianie nazwy na Ecnology Group SA.

Po przekształceniach dotychczasowi właściciele pozostaną w akcjonariacie oraz organach zarządczych i nadzorczych spółki. Mając na uwadze dobro akcjonariuszy spółki Acartus, proces przejmowania spółki zrealizowano nie przez emisję nowych akcji, ale przez zakup od głównych akcjonariuszy już istniejących akcji.

Opatentowana technologia

Przepisy obowiązujące w Unii Europejskiej regulują napięcie energii elektrycznej w sieci jako 230 V z 10-proc. tolerancją. Z kolei urządzenia elektryczne projektuje się w taki sposób, aby mogły optymalnie pracować w zakresie 207-253 V. To sprawia, że za wahania poziomu napięcia, które powodują nadmierne zużycie energii elektrycznej, płacą odbiorcy końcowi.

REKLAMA

Technologia Ecnology zapewnia optymalizację parametrów prądu w sieciach elektrycznych, co – jak podaje producent – pozwala o 8-12 proc. zmniejszyć rachunki za prąd. Wpływa także na przedłużenie żywotności wykorzystywanego sprzętu.

Urządzenia Smart Optimizer ECOD mają moduł rejestracji parametrów prądu i generowanych oszczędności wyrażonych w kilowatogodzinach i kilogramach CO2. Oszczędność 1 kWh energii elektrycznej (biorąc pod uwagę współczynnik polskiego miksu energetycznego) oznacza ograniczenie emisji CO2 do atmosfery o 0,7 kg.

Tradycyjne optymalizatory napięcia obniżają napięcie, ale generują straty energii związane z tym przekształceniem, co w konsekwencji zmniejsza oszczędności. Jak podaje Ecnology, urządzenia Smart Optimizer ECOD minimalizują straty do poziomu 0,3 proc. przekształcanej energii, co pozwala na kolejne oszczędności.

Rozwój działalności

Spółka zamierza budować struktury sprzedażowe na rynkach zewnętrznych, tworząc lokalne podmioty dystrybucyjne. Firma podpisała już umowy z dystrybutorami w Ecnology Electronics trading L.L.C w Dubaju oraz Ecnology Sweden w Szwecji. Niebawem Ecnology Group SA (dawniej Acartus SA) zrealizuje przejęcie pakietów kontrolnych w obu podmiotach.

Na tym etapie Ecnology nie planuje nowych emisji akcji. Grupa będzie realizować obsługę bieżących kontraktów i realizować swoje cele w oparciu o sprzedaż bezpośrednią, leasing producencki, wynajem długoterminowy i dystrybucję w modelu ESCO.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA