Dofinansowanie do wymiany okien – czy wciąż warto z niego skorzystać w 2024?

Dofinansowanie do wymiany okien – czy wciąż warto z niego skorzystać w 2024?

W obliczu rosnących kosztów utrzymania, a także postępującego kryzysu klimatycznego, Polacy coraz częściej szukają rozwiązań, które z jednej strony uczynią ich cztery kąty cieplejszymi i energooszczędnymi, a z drugiej przyczynią się do redukcji śladu węglowego gospodarstw domowych. Nic więc dziwnego, że program Czyste Powietrze tak szybko zyskał na popularności – szczególnie w 2023 roku, kiedy to wprowadzono nowe, bardziej elastyczne zasady dotyczące dofinansowania do wymiany okien, drzwi, a także zakupu nowoczesnych źródeł grzewczych, czy ocieplenia dachu oraz ścian. To właśnie dzięki termomodernizacji właściciele nieruchomości mogą uzyskać znaczące wsparcie finansowe na remont budynku, co przełoży się na oszczędności w rachunkach za ogrzewanie i przyczyni się do ochrony środowiska.

Program Czyste Powietrze – wymiana okien, ocieplenie i nowy piec to same zyski

Program Czyste Powietrze to świetna okazja dla każdego, kto chce zainwestować w swój dom, zmieniając go w bardziej przyjazny dla planety, a przy tym oszczędzający pieniądze. Jakie korzyści możesz zyskać, decydując się na termomodernizację budynku z programem Czyste Powietrze?

Po pierwsze, dostaniesz solidne wsparcie finansowe. Program pokrywa dużą część lub całość kosztów związanych z wymianą stolarki otworowej, starego pieca czy instalacją nowoczesnego systemu ogrzewania. Dofinansowanie na wymianę okien i innych elementów poprawiających efektywność energetyczną budynku pozwoli Ci zmodernizować swój dom, nie obciążając przy tym portfela.

Kolejny plus to niższe rachunki za ogrzewanie. Dzięki nowym, efektywniejszym źródłom ciepła i lepszej izolacji, zużyjesz mniej energii na utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu. To oznacza, że każdego miesiąca zostanie Ci w kieszeni więcej pieniędzy.

Nie zapominajmy o korzyściach dla środowiska. Wymieniając stary piec na nowy, ekologiczny, a zniszczone okna na szczelne i ciepłe, pomagasz zmniejszyć redukcję CO2 do atmosfery. To ważne, szczególnie w Polsce, gdzie jakość powietrza często pozostawia wiele do życzenia.

Dodatkowo, Twój dom stanie się przyjemniejszym miejscem do życia. Nowy piec, wysokiej jakości przeszklenia i lepsza izolacja oznaczają, że w czterech ścianach będzie cieplej zimą i chłodniej latem. To więcej komfortu dla Ciebie i Twojej rodziny.

 

Dofinansowanie do wymiany okien - program Czyste Powietrze
Fot. OknoPlus

Dofinansowanie do wymiany okien – niezmiennie atrakcyjne warunki

Od 2023 roku program Czyste Powietrze oferuje znacznie wyższe stawki dopłat, w tym korzystniejsze dofinansowanie na wymianę okien i drzwi. W ramach bazowej kwoty beneficjenci mogą ubiegać się o 99 tys. (w poprzednich latach było to 47 tys. zł), a w wariancie podwyższonym nawet o 135 tys. zł, czyli aż o 56 tys. więcej niż przed styczniem 2023 r. Warunkiem jest wybór produktów spełniających określone normy – dla okien maksymalny współczynnik przenikania ciepła nie może przekroczyć 0,9 W/m2K.

Program Czyste Powietrze – wymiana okien na energooszczędne, czyli jakie?

Inwestycja w energooszczędne okna i drzwi przekłada się na znaczące oszczędności w domowym budżecie. Nowoczesne rozwiązania, takie jak okna trzyszybowe, mogą zmniejszyć straty ciepła nawet o 30 proc., co bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji budynku. Dofinansowanie do wymiany okien wpłynie zatem zarówno na samopoczucie mieszkańców, jak i zasobność ich portfeli.

Nowoczesne okna aluminiowe i PVC, dostępne w ofercie OknoPlus, charakteryzują się doskonałymi parametrami izolacyjnymi. Nie tylko spełniają, ale wyprzedzają aktualne normy, stając się idealnym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych i pasywnych – mówi Marcin Wolak, ekspert marki OknoPlus.

Jeśli szukasz okna, które łączy w sobie nowoczesność i luksus, warto zwrócić uwagę na model LUXE od OknoPlus. Zaprojektowane z myślą o eleganckich wnętrzach, wyróżnia się minimalistycznym designem i wysokimi parametrami. Wykorzystanie technologii DSB® (Double Static Base) zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną, co przekłada się na zwiększony komfort użytkowania. Okno LUXE osiąga potwierdzony badaniami niemieckiego IFT Rosenheim współczynnik Uw na poziomie 0,74 W/m2K i z nawiązką wyprzedza wymagania programu Czyste Powietrze. Wymiana okien z dopłatą będzie również obowiązywać w przypadku okna Morlite, a także kolekcji Reveal, która oferuje doskonałą izolację (dokładnie tak niską, jak LUXE) oraz wodoszczelność w klasie premium+.

 

Okno LUXE OknoPlus
Fot. OknoPlus

Dofinansowanie do wymiany okien – wsparcie dla planujących termomodernizację

Rozwiązania już wybrane, tylko jak złożyć wniosek, by nie pogubić się w gąszczu procedur i dokumentów? Tu z pomocą przychodzą eksperci marki OknoPlus, którzy służą doradztwem na każdym etapie – od wyboru energooszczędnych okien, przez pomoc w wypełnianiu wniosków, aż po wsparcie w uzyskaniu korzystnego kredytu. Dzięki współpracy z Credit Agricole, klienci mogą łatwiej pozyskać środki na inwestycję, nawet jeśli nie dysponują funduszami na wkład własny. Prościej mówiąc – otrzymanie dofinansowania na wymianę okien jeszcze nigdy nie było tak łatwe i korzystne.

Program Czyste Powietrze to nie tylko szansa na poprawę efektywności energetycznej domów, ale również istotny krok w kierunku ochrony środowiska. Dofinansowanie do wymiany okien i drzwi, a także innych działań termomodernizacyjnych, przynosi długofalowe korzyści zarówno dla użytkowników, jak i dla planety.

 

OknoPlus – materiał sponsorowany