REKLAMA
 
REKLAMA

PSE przyznało ponad 5,7 mln zł dofinansowania

PSE przyznało ponad 5,7 mln zł dofinansowania
fot. Lukasz Radziejewski/Unsplash

Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) rozstrzygnęły konkurs grantowy. Dofinansują lokalne projekty poprawiające jakość życia mieszkańców, m.in. dotyczące zmian w przestrzeni publicznej, w tym zagospodarowania terenów zielonych.

„Wzmocnij Swoje Otoczenie” to tytuł konkursu grantowego organizowanego przez PSE. W ramach jego szóstej edycji do dofinansowania wybrano 247 lokalnych projektów o łącznej wartości 5,75 mln zł.

Program realizowany jest od kilku lat. Korzystają z niego mieszkańcy gmin, na których terenie Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Wspierane są oddolne inicjatywy społeczne w sześciu obszarach: środowiska naturalnego, zdrowia, bezpieczeństwa, edukacji, ochrony zwierząt i rozwoju wspólnej przestrzeni publicznej. Dzięki środkom z programu lokalni liderzy, działacze i aktywiści mogą realizować projekty odpowiadające na lokalne potrzeby i podnoszące jakość życia mieszkańców.

REKLAMA

Rekordowa liczba wniosków

Jak podaje PSE, z roku na rok rośnie zainteresowanie programem grantowym „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. W szóstej edycji wpłynęła rekordowa liczba 1800 wniosków (prawie o 40 proc. więcej niż w poprzednim konkursie) z ponad 500 samorządów. Spośród złożonych wniosków do dofinansowania wybrano 247 projektów. Aplikowały urzędy gmin, szkoły, przedszkola, biblioteki, ośrodki kultury i sportu, fundacje i stowarzyszenia oraz ochotnicze straże pożarne.

REKLAMA

 

Grafika z podsumowaniem danych nt. programu grantowego PSE
Źródło: PSE

Projekty, które otrzymają granty, realizowane będą przez podmioty ze 173 samorządów z 15 województw. Najwięcej z nich dotyczy zmian w przestrzeni publicznej: zagospodarowania terenów zielonych, budowy placów zabaw i siłowni plenerowych oraz modernizacji infrastruktury szkolnej, sportowej oraz przeznaczonej na rozwój kultury i aktywizację mieszkańców. Wsparcie otrzymają również projekty związane z ochroną środowiska i bezpieczeństwem (np. zakup sprzętu specjalistycznego dla ochotniczych straży pożarnych lub defibrylatorów AED dostępnych dla mieszkańców).

Lista beneficjentów dostępna jest pod tym linkiem.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA