REKLAMA
 
REKLAMA

Tauron: Biznes w Polsce kupuje coraz więcej zielonej energii

Tauron: Biznes w Polsce kupuje coraz więcej zielonej energii
fot. Tauron

W tym roku Tauron dostarczy więcej zielonej energii na potrzeby klientów biznesowych niż w roku ubiegłym. Operator z południowej Polski zauważa rosnące zainteresowanie czystą energią, do czego przyczynia się także obowiązek raportowania ESG. 

Tauron podsumował dane dotyczące zapotrzebowania klientów biznesowych na energię z należących do spółki odnawialnych źródeł energii. Wylicza, że dzięki złożonym zamówieniom klienci ograniczą w tym roku emisję dwutlenku węgla o ponad 270 tys. ton.

W 20204 r. do klientów biznesowych Taurona trafi o 10 proc. więcej zielonej energii niż w roku ubiegłym. Zamówienia na produkty z linii EKO na bieżący rok złożyło ponad 2 tys. klientów tego segmentu.

REKLAMA

Zapewniamy naszym klientom coraz wyższe wolumeny czystej, zielonej energii. Tym samym do firm i instytucji trafi w tym roku o ponad 40 tys. MWh więcej zielonej energii ze źródeł odnawialnych Taurona niż rok wcześniej. Chcąc maksymalizować pozytywny wpływ na gospodarkę i środowisko naturalne, wspieramy klientów biznesowych w realizacji celów z zakresu zrównoważonego rozwoju. Tylko w ubiegłym roku dzięki oferowanym przez nas produktom z linii EKO firmy i instytucje uniknęły wyemitowania ponad miliona ton dwutlenku węgla – mówi Mariusz Purat, prezes zarządu spółki Tauron Sprzedaż.

Działania ESG

Wartość unikniętej emisji CO2 ma dla firm znaczenie w kontekście raportowania działań niefinansowych w obszarze ESG (Environmental, Social, Corporate Governance). Jak podaje Tauron, w pomiarach śladu węglowego w biznesie uwzględniane są emisje wytwarzane przez samą firmę i te związane z energią elektryczną wykorzystywaną w przedsiębiorstwie, a także emisje wytwarzane w całym łańcuchu dostaw.

REKLAMA

W zeszłym roku Tauron zwiększył produkcję zielonej energii z własnych źródeł wytwórczych. Łączna moc OZE należących do grupy wynosi obecnie prawie 700 MW. W tym wolumenie 417 MW zainstalowane jest w elektrowniach wiatrowych, 133 MW – w wodnych, 56 MW  – w fotowoltaicznych, a 90 MW w biomasie. Tauron eksploatuje dziś trzy farmy PV i 11 farm wiatrowych.

Niedawno spółka informowała, że przygotowuje się do rozpoczęcia budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 54 MW. Będzie to jedna z największych takich instalacji w województwie świętokrzyskim. Więcej na ten temat w artykule: Tauron rozpoczyna budowę dużej farmy fotowoltaicznej.

W 2024 r. energia z odnawialnych źródeł Taurona trafia m.in. do Toyoty Motor Manufacturing Poland, PZU oraz Kopalni Soli „Wieliczka”.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA