REKLAMA
 
REKLAMA

Stołeczny OSD wziął udział w ćwiczeniach reagowania kryzysowego

Stołeczny OSD wziął udział w ćwiczeniach reagowania kryzysowego
Fot. Stoen Operator

W stołecznym MPWiK odbyły się ćwiczenia z zabezpieczania infrastruktury krytycznej znajdującej się na terenie miasta oraz zachowania ciągłości usług świadczonych na rzecz mieszkańców. W ćwiczeniach wspólnie z służbami wzięli udział wodociągowcy i stołeczny operator systemu dystrybucyjnego (OSD).

Ćwiczenia miejskie pod nazwą Sokrates-24 zorganizowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie (MPWiK) we współpracy z miejskimi służbami i przedstawicielami rządu. Wydarzenie miało miejsce na terenie dwóch obiektów zarządzanych przez stołeczne MPWiK: przy ul. Koszykowej i ul. Czajki.

Skuteczne działania służb w razie zagrożeń

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie, na ile skuteczne są działania służb w razie zagrożeń. Wyciągnięte wnioski pozwolą jak najlepiej przygotować służby do szybkiego reagowania w potencjalnych kryzysowych sytuacjach i usprawnić już obowiązujące procedury. Wszystko to ma służyć lepszemu zadbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców. Najważniejszą kwestią było zabezpieczenie znajdującej się na terenie miasta infrastruktury krytycznej oraz zachowanie ciągłości usług świadczonych na rzecz mieszkańców, m.in. dostaw wody.

REKLAMA

Podczas ćwiczeń Stoen Operator odpowiadał za obszar zasilania obiektów infrastruktury krytycznej. Pracownicy spółki oddelegowani do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zrealizowali zadania przewidziane w przygotowanych scenariuszach: od uszkodzeń filtrów, przez długotrwałe przerwy w dostawie prądu, po awarie systemów informatycznych.

REKLAMA

Leszek Bitner, dyrektor Pionu Zarządzania Majątkiem Sieciowym w Stoen Operatorze, przyznał, że udział w ćwiczeniach Sokrates-24 był ważnym doświadczeniem, które pozwoliło przetestować i udoskonalić procedury kryzysowe.

To bardzo ważne, że inicjatywa pozwoliła przećwiczyć współpracę z innymi służbami. Dzięki temu możemy jeszcze lepiej przygotować się na ewentualne sytuacje awaryjne – powiedział Leszek Bitner.

Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele policji, straży miejskiej i Wojska Polskiego. Ćwiczenia obserwowały służby prezydenta m.st. Warszawy i inne uprawnione jednostki, m.in. przedstawiciele Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA