Zielona energia na targach w Salzburgu

Targi RENEXPO® Austria zaprezentują całą paletę tematów związanych z odnawialnymi źródłami energii i ich wykorzystaniem w budownictwie i modernizacji obiektów. Tematy wiodące to: bioenergia, maksymalne wykorzystanie energii w budownictwie i modernizacji oraz możliwości mobilnego poruszania się. {więcej}

Aby cele „Strategii maksymalnego wykorzystania energii w Austrii“, które przewidują długotrwały rozwój systemu energetycznego zawierającego usługi dla odbiorców prywatnych jak również dla przedsiębiorstw, zostały osiągnięte do roku 2020, potrzebny jest wzrost udziału odnawialnych źródeł energii.

Targi RENEXPO® Austria proponują platformę wymiany informacji związanych z tym tematem. Targi RENEXPO® Austria odbywające się w dniach od 25 do 27 listopada 2010 roku już po raz drugi w kompetentny sposób przedstawią najnowsze informacje i osiągnięcia z róznych dziedzin pozyskiwania i wykorzystywania energii.

REKLAMA

Targi – zorganizowane po raz pierwszy w listopadzie – 2009 pokazały, iż tematy związane z odnawialnymi źródłami energii i jej maksymalnego wykorzystania w budownictwie i modernizacji są teraz bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Ponad 3000 zwiedzających z 22 krajów otrzymało informacje o zaopatrywaniu się w energię przyszłości. 112 wystawców zaprezentowało swoje produkty i nowości.

Targi RENEXPO® Austria w 2009 roku zakończyły się sukcesem. Już w tym roku rośnie zainteresowanie tym wydarzeniem. Plany przewidują wzrost powierzchni wystawy o 44 % i wzrost liczby wystawców o 16%. Zeszłoroczne targi przyciągnęły licznych międzynarodowych wystawców oraz gości, i tak w 2010 roku oczekiwanych jest 33 % wystawców spoza Austrii.

W ramach wystawy zaplanowane są w tym roku m.in.: cieszący się dużym uznaniem publiczności specjalny pokaz demonstrujący sposoby mobilnego poruszania się (Indoor Parcour – Salzburg AG:motorowery, e-bikes, sagways). Inne wystawy to: piece, kominki i nowości z tej dziedziny, leśnictwo i technika leśnicza zostanie zaprezentowana w czasie przeglądu specjalnego: Las i Logistyka. Na uwagę zasługuje również temat dalszego nauczania i rozszerzania kwalifikacji z zaplanowaną giełdą pracy.

W tym roku dalej poszerzany będzie międzynarodowy skład uczestników targów. Krajem partnerskim będą Stany Zjednoczone. W ramach tego projektu będą zorganizowane po raz pierwszy austriacko-amerykańskie Dni Energii, zaplanowane jest również wspólne stoisko poświęcone tej współpracy. Dalsze przykłady partnerskich więzi to stoiska: niemieckie, węgierskie i szwajcarskie.

Wybrani eksperci z branży przedstawią 500 oczekiwanym uczestnikom kongresu innowacje obiecujące sukcesy, trendy na przyszłość, nowości techniczne i rozwiązania sprawdzone w praktyce. Zaplanowane są m.in. takie sympozja:

– kongres Energii Drzewnej we współpracy z Austriackim Związkiem Biomasy,

REKLAMA

– Austriackie Forum Pomp Cieplnych,

– Austriacki Dzień Doradztwa Energetycznego we współpracy z Instytutem Energii Gospodarczej,

–  Konferencja Małych Elektrowni Wodnych: Budowa nowych obiektów, modernizacja i rewitalizacja w

kooperacji z europejskim partnerem Euopean Small Hydropower Assocition (ESHA),

–  Konferencja na temat sieci mikro i sieci ciepłowniczych we współpracy z landem: Salzburg,

– Kongres nowości: możliwości mobilnego sposobu poruszania się z partnerem Salzburg AG.

Kontynuację wymiany informacji na tak wysokim poziomie zawdzięczać można przede wszystkim sieci ponad 100 partnerów, którzy wspomagają organizację RENEXPO® Austria. Instytucje takie jak: Dachverband Energie-Klima, Bundesverband Wärme-Pumpe Austria, Energieinstitut der Wirtschaft GmbH, Oesttereicher Biomasseverband, i Izba gospodarcza Salzburg i Władze województwa Salzburg wspomagają nie tylko ideowo, lecz również partnersko, co prowadzi do wzmocnienia rangi RENEXPO® Austria.

Dalsze wsparcie wyrazili już Minister Federalny Niki Berlakovich i przedstawiciel Rady Wojewódzkiej SeppEisl. RENEXPO® Austria jest wspomagane również przez liczne organizacje na arenie europejskiej, m.in. European Bioethanol Fuel Assocition, European Biomass Association AEBIOM, European Heat Pump Association (EHPA) i European Solar Thermal Industry Association ESTIF. RENEXPO® Austria jest ponadto członkiem w Sustainable Energy Europe Campaign. RENEXPO® Austria odbędzie się w dniach 25 do 27 listopada 2010 w Centrum targowym w Salzburgu.

Dalsze informacje na temat targów, kongresu i programu można uzyskać pod adresem:www.renexpoaustria.at


Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym targów RENEXPO® Austria. Dla naszych czytelników mamy Darmowe wejściówki. Wystarczy podać swoje dane i  tym samy otrzymuje się dostęp do darmowej wejściówki, która należy wdrukować i wziąć na targi.