To wydarzenie zenergetyzuje branżę

Eksperci opowiedzą,  jak stworzyć domową ciepłownię w ogrodzie, a Pascal Brodnicki nie będzie gotował, za to przekonywał do fotowoltaiki – te oraz inne ciekawostki czekają na {więcej}zainteresowanych rozwiązaniami proekologicznymi na najbliższych Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLEKO.

Glob Pełen Energii to niekonwencjonalne spotkania z odnawialnymi źródłami energii, które odbędą się w specjalnie wybudowanej czaszy w pawilonie 5 w dniach 23-26 listopada. Dla głodnych ekologicznych nowinek eksperci świata nauki, przemysłu oraz pasjonaci przybliżać będą zagadnienia związane z energetyką geotermalną, słoneczną, wiatrową i wodną. Spotkania przygotowują redakcja dwumiesięcznika GLOBEnergia wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Impreza będzie się składać z kilku części, w których zaprezentowane zostaną poszczególne źródła energii odnawialnej i technologie ich pozyskiwania.

REKLAMA

„Ziemia” – warsztaty obejmują m.in. takie działy, jak: zasoby geotermalne, pompy ciepła i domowe ciepłownie w ogrodzie (wykorzystanie tzw. „płytkiej geotermii”), czy możliwości wykorzystania naturalnej wentylacji.

„Słońce” – tutaj szerzej zostanie omówiona fotowoltaika. Gościem specjalnym będzie Pascal Brodnicki, osoba zaangażowana w promocje ekologicznych systemów fotowoltaicznych. Druga część działu „Słońce” będzie poświęcona kolektorom słonecznym.

REKLAMA

„Powietrze” to trzeci blok tematyczny wprowadzający uczestników w tajniki wykorzystania energii wiatru. Zaproszeni specjaliści przedstawią nie tylko wielką energetykę, ale także małe przydomowe elektrownie wiatrowe. Podczas warsztatów poruszony także temat pozyskiwania energii cieplnej z powietrza.

„BIOenergia” – zaproszeni specjaliści doradzać będą jak zamienić istniejący system grzewczy na ekologiczną i tanią kotłownię wykorzystującą pelety, zrębki, brykiet czy słomę oraz jak wybudować biogazownię i skąd uzyskać na nią środki finansowe.

Ostatnim blokiem tematycznym poruszanym w ramach Globu Pełnego Energii będzie „Wiedza”, gdzie zaproszone ośrodki naukowe, badawcze, czy stowarzyszenia prezentować będą możliwości kształcenia się w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

Więcej informacji na www.globe-energy.pl oraz www.poleko.mtp.pl


Portal Gramwzielone.pl jest patronem medialnym targów POLEKO.