NFOŚiGW ogłosił wyniki konkursu na termomodernizację

Fundusz ogłosił listę beneficjentów I konkursu na zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej. Poinformował też, kiedy odbędzie się kolejny nabór wniosków. {więcej}

W ramach programu priorytetowego System zielonych inwestycji (GIS) Część 1) – zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej o dofinansowanie do projektów termomodernizacyjnych mogą ubiegać się podmioty publiczne. Oprócz dotacji, na poszczególne inwestycje można otrzymać także pożyczkę.

Fundusz ogłosił właśnie, kto otrzyma dofinansowanie w ramach pierwszej edycji konkursu. Listę beneficjentów otwiera projekt termomodernizacji obiektów sakralnych na Podlasiu, który złożyła Kuria Diecezjalna Drohiczyn i który otrzyma dofinansowanie w wysokości 3,4 mln zł.

REKLAMA
REKLAMA

Dofinansowanie w przedziale od 1,5 do 9,2 mln zł, a także pożyczki, otrzymały jeszcze 33 projekty. Najwięcej pieniędzy w formie dotacji trafi do Tarnowa na termomodernizację budynków należących do tamtejszej gminy. W sumie, w ramach I konkursu Fundusz przeznaczy na dofinansowanie 141,7 mln zł, a na pożyczki – 194,4 mln zł.

Kolejny nabór wniosków w w/w konkursie zaplanowano na przełomie 2010 i 2011 roku. Będzie to już III edycja i będzie można w niej otrzymać dofinansowanie w wysokości do 30 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Minimalny koszt całkowity projektów kwalifikujących się do udziału w konkursie wynosi 2 mln zł.

NFOŚiGW poinformował też, że prawdopodobnie umożliwi udział w III konkursie projektom, które nie otrzymały dofinansowania w konkursie II, o ile przyczyną tego będzie wyczerpanie środków finansowych.


Red. Gramwzielone.pl