ME wraca do koncepcji budowy elektrowni jądrowej?

ME wraca do koncepcji budowy elektrowni jądrowej?
Wiceminister energii Andrzej Piotrowski. Fot. Ministerstwo Energii

Jak dotąd Ministerstwo Energii jednoznacznie nie określało, czy będzie kontynuować forsowany przez poprzedni rząd plan budowy elektrowni jądrowej. Teraz komunikaty wysyłane ze strony ME sugerują, że tak właśnie się stanie.

Szukamy optymalnego miksu energetycznego na kolejne lata. Musimy odbudować moce konwencjonalne – poinformował podczas kongresu PowerPol wiceminister energii Andrzej Piotrowski, informując, że ME chce w tym roku „wstępnie określić” krajowy miks wytwarzania.

Wiemy, że trzeba odnowić możliwości wytwarzania konwencjonalnego. Trzeba odnowić 7-9 GW w oparciu o źródła konwencjonalne – mówił dzisiaj wiceszef ME (cyt. za PAP).

REKLAMA
REKLAMA

W kontekście budowy mocy opartych na węglu wiceminister Piotrowski zauważył, że „konieczna może być budowa elektrowni jądrowej”, dodając, że będzie to „oczywistą konsekwencją polityki dotyczącej emisji”.

Jednocześnie wiceminister Piotrowski odniósł się podczas kongresu PowerPol do opublikowanych wczoraj przez resort energii wyników zleconego przez ME sondażu nt. poparcia Polaków dla energetyki jądrowej. Więcej na ten temat w artykule: ME: rośnie poparcie Polaków dla elektrowni jądrowej.

red. gramwzielone.pl