T-Mobile będzie zasilany w 100 proc. zieloną energią

T-Mobile będzie zasilany w 100 proc. zieloną energią
Fot. T-Mobile

Telekomunikacyjny potentat poinformował o podpisaniu umowy na zakup energii z kolejnej farmy wiatrowej. Docelowo T-Mobile ma podpisać umowy na zakup energii odnawialnej w ilości odpowiadającej jego całkowitemu zapotrzebowaniu.

T-Mobile poinformował, że wzorem innych potentatów globalnej gospodarki będzie docelowo zasilany w całości energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Ma do tego dojść już w roku 2021.

Przy okazji czołowa firma telekomunikacyjna przekazała informacje o podpisaniu drugiej umowy na zakup energii z farmy wiatrowej.

REKLAMA

Pierwsza umowa PPA na zakup energii z OZE, podpisana w kwietniu ubiegłego roku, której stroną jest T-Mobile, dotyczy zakupu energii z niedawno oddanej do użytku farmy wiatrowej o nazwie Red Dirt, która znajduje się w Oklahomie i której właścicielem jest włoski koncern energetyczny Enel.

Umowa dotyczyła zakupu energii z części wiatraków o mocy 160 MW, podczas gdy moc całej farmy wiatrowej sięga 300 MW, a roczny uzysk energii jest szacowany na 1,2 TWh energii elektrycznej.

REKLAMA

Teraz T-Mobile zawarł umowę na zakup energii z części farmy wiatrowej Solomon Forks w Kansas, która ma wejść w fazę operacyjną na początku przyszłego roku. W tym przypadku również chodzi o generację z wiatraków o mocy 160 MW.

Energia kupowana z tych dwóch farm wiatrowych ma odpowiadać 60-proc. konsumpcji wszystkich oddziałów T-Mobile. Dojście do poziomu 100 proc. konsumpcji energii z OZE ma zostać zrealizowane dzięki zakupowi energii z kolejnych wiatraków.

Przejście T-Mobile na energię odnawialną ma dać nie tylko efekt wizerunkowy. Firma podkreśla, że liczy na oszczędności na rachunkach za energię, które w perspektywie 15 lat są szacowane na około 100 mln dolarów.

Potentat telekomunikacyjny podkreśla w komunikacie na temat przejścia na energię ze źródeł odnawialnych, że dołącza do takich firm jak Google, Microsoft, Facebook, Nike i wiele innych, które przystąpiły do grupy RE100 zrzeszającej firmy deklarujące całkowite przejście na energię pochodzącą z OZE.

Przychody generowane przez członków grona RE100 w skali roku sięgają w sumie 2,75 bln dolarów.

red. gramwzielone.pl