"Wprost": rząd wykańcza producentów zielonej energii

"Wprost": rząd wykańcza producentów zielonej energii
foto: EDP Renovaveis press

{więcej}- Impas w sprawie ustawy o OZE trwa nadal, a los tysięcy pracowników związanych z branżą zielonej energii jest zagrożony – tak „Wprost” ocenia aktualną sytuację w sektorze energetyki odnawialnej. 

„Wprost” cytuje Michała Ćwila, dyrektora Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej, który informuje, że wobec braku ustawy o OZE banki przestały kredytować nowe inwestycje. Dyrektor PIGEO dodaje na łamach „Wprost”, że rząd nie ma żadnej wizji rozwoju energetyki odnawialnej, a „przedsiębiorcy są wściekli”. 

REKLAMA

W odpowiedzi na pytanie skierowane przez „Wprost” do Ministerstwa Gospodarki w sprawie terminu przyjęcia ustawy o OZE, resort poinformował, że „ze względu na obszerność projektów, trudno jest jednoznacznie ocenić i przewidzieć tempo prac parlamentarnych, podobnie jak datę przyjęcia pakietu przez Radę Ministrów”. 

REKLAMA

W artykule na temat kondycji sektora energetyki odnawialnej w Polsce „Wprost” zwraca ponadto uwagę na problemy wynikające z nadpodaży zielonych certyfikatów i spadku ich ceny do poziomu, na którym produkcja energii z OZE staje się nieopłacalna. 
gramwzielone.pl