KOSTAL wprowadził na rynek tysiąc ładowarek naściennych ENECTOR

KOSTAL wprowadził na rynek tysiąc ładowarek naściennych ENECTOR
KOSTAL Solar Electric

Ładowarka naścienna ENECTOR to rozwiązanie do zastosowań domowych – charakteryzują je korzystny stosunek ceny do jakości i elastyczne, dodatkowe funkcje zwiększające komfort. Frank Henn, dyrektor zarządzający firmy KOSTAL Solar Electric, wspomina przy okazji dostawy pierwszych tysiąca ładowarek wyjątkowe wprowadzenie tych urządzeń na rynek oraz związane z nim wyzwania i pierwsze sukcesy.

Pomimo utrzymującego się niedoboru komponentów i wąskich gardeł w łańcuchach dostaw, firma KOSTAL Solar Electric była w stanie dostarczyć swoim klientom tysiąc ładowarek naściennych ENECTOR. –  Robimy wszystko, aby w pełni wykorzystać nasze moce produkcyjne i jak najlepiej zaopatrywać naszych klientów – mówi dyrektor zarządzający Frank Henn.

Najważniejsza kwestia: więcej niż co druga ładowarka naścienna KOSTAL wykorzystuje kod aktywacyjny ENECTOR. To oznacza, że większość klientów firmy KOSTAL zdecydowała się na wykorzystanie energii elektrycznej wytworzonej we własnej instalacji fotowoltaicznej do zasilania swojego pojazdu elektrycznego.

REKLAMA

Więcej niż co druga ładowarka naścienna KOSTAL ENECTOR jest zintegrowana z instalacją PV

Bardzo cieszy nas fakt, że nasze ładowarki naścienne już na starcie zostają zintegrowane z tak wieloma instalacjami solarnymi. Dzięki temu jazda samochodem elektrycznym jest wyjątkowo ekologiczna. To był nasz najważniejszy cel – już na początku rozwoju – dodaje Henn.

Po udanym wprowadzeniu na rynek ładowarki naściennej ENECTOR firma KOSTAL Solar Electric w planowaniu rozwoju korporacyjnego skupia się na kontynuacji zwiększania mocy produkcyjnych. – Dzięki naszemu zarządzaniu zaopatrzeniem i produkcją mogliśmy rozpocząć dostawy pierwszych ładowarek naściennych. Ponieważ jednak łańcuch dostaw nadal będzie stanowić czynnik ograniczający, nasze linie produkcyjne pracują poniżej swoich możliwości – wyjaśnia Henn.

KOSTAL Solar Electric

Dzięki ładowarce naściennej ENECTOR, firma KOSTAL Solar Electric dysponuje pierwszym rozwiązaniem do ładowania i uzupełnia własną ofertę obejmującą falowniki, liczniki energii, portal Solar Portal oraz aplikację Solar App. „Dzięki temu nasi klienci korzystają z doskonale skoordynowanych, wszechstronnych rozwiązań w zakresie zasilania”, kontynuuje Henn.

REKLAMA

Prosta forma, elastyczne funkcje i intuicyjna obsługa sprawiają, że ładowarka naścienna KOSTAL to prawdziwie zespołowy gracz w kompletnym systemie KOSTAL. Jednocześnie sterowanie i dostosowywanie produktu ENECTOR może odbywać się w sposób przyjazny dla użytkownika – w zależności od jego osobistych potrzeb, dostępności energii i pojazdu elektrycznego. – ENECTOR rośnie wraz z wymaganiami – mówi Henn. – I w dalszym ciągu charakteryzuje go inteligentny i elastyczny rozwój.

Różne tryby ładowania pozwalają na inteligentne sterowanie i łatwe dostosowywanie: w trybie „Solar Pure Mode” wykorzystywana jest wyłącznie energia wytworzona przez własne panele. W trybie „Solar Plus Mode” moc ładowania jest dostosowywana dynamicznie do dostępności prądu.

Wszystkie dane dotyczące wydajności ładowarki naściennej są rejestrowane w portalu KOSTAL Solar Portal oraz aplikacji KOSTAL Solar App i mogą być konfigurowane według potrzeb. – Dzięki temu ładowarka naścienna jest zawsze powiązana z instalacją fotowoltaiczną – wraz z wizualizacją danych falownika – wyjaśnia na koniec Frank Henn.

O produkcie ENECTOR

Wyjątkowo nieskomplikowany. Wszechstronnie kompatybilny. ENECTOR oferuje jedno- lub trójfazową moc wyjściową od 3,7 do 11 kW, z natężeniem prądu do 16 A na fazę. Wchodzący w zakres dostawy kabel do ładowania o długości 7,5 metra umożliwia wygodne ładowanie pojazdu elektrycznego. Wtyczka ładująca typu 2 służąca do podłączenia pojazdu jest dopasowana do punktu ładowania w popularnym trybie 3. 

Dzięki kompaktowym wymiarom i zabezpieczonej obudowie kompaktową ładowarkę naścienną KOSTAL można montować bezpiecznie i w sposób oszczędzający miejsce zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Gwarancja „KOSTAL Smart Warranty”, przedłużona do pięciu lat i realizowana po bezpłatnej rejestracji, zapewnia bezpieczeństwo przez długi czas.

ENECTOR jest dostępny na polskim rynku. Znajdziesz go w ofercie dystrybutorów KOSTAL.

Więcej informacji>>

 

artykuł sponsorowany