REKLAMA
 
REKLAMA

Rozładowany elektryk? Francuzi znaleźli rozwiązanie

Rozładowany elektryk? Francuzi znaleźli rozwiązanie
fot. ARC Europe

Francuska firma twierdzi, że naładowanie samochodu elektrycznego może być tak łatwe jak naładowanie telefonu komórkowego. Proces ten ułatwiać mają mobilne ładowarki dostępne na życzenie.

Grupa ARC Europe oferuje rozwiązania assistance dla pojazdów elektrycznych. Francuska spółka grupy ma w swojej ofercie usługę mobilnej ładowarki elektrycznej z dojazdem do klienta. W przypadku rozładowania baterii trakcyjnej w samochodzie elektrycznym kierowca może zadzwonić po mobilną ładowarkę, która podładuje akumulator na miejscu. Jak zaznacza spółka, taka forma pomocy do minimum skraca czas przywracania mobilności.

Mobilne patrole

Obecnie ARC Europe France ma w swojej sieci 12 patroli wyposażonych w mobilną ładowarkę. Sprzęt jest kombinacją dwóch zestawów akumulatorów, każdy o masie 44 kg, oraz modułu zarządzania ładowaniem Inverter, o masie 35 kg. Wydajność ładowarki wynosi 7,6 kW prądem zmiennym przy maksymalnym natężeniu 32 A.

REKLAMA

Procedura jest prosta. Pracownicy pomocy drogowej po otrzymaniu wezwania weryfikują lokalizację pojazdu. Następnie sprawdzają, czy w pobliżu znajduje się mobilna ładowarka. Po przyjeździe patrol ocenia poziom naładowania akumulatora i stan pojazdu, żeby wybrać sposób działania. Jeśli akumulator wymaga doładowania, patrol używa mobilnej jednostki ładującej – ma ona zapewnić ilość energii wystarczającą, by dojechać do najbliższej stacji. ARC Europe podaje, że 25-minutowe ładowanie zapewnia około 15 km zasięgu.

mobilna ładowarka
fot. ARC Europe

W 2022 francuska spółka pomogła w ten sposób 15,5 tys. klientów. Firma korzysta z ładowarki elektrycznej marki Votexa, sprzedawanej przez CLS. Co ciekawe, mobilna ładowarka pomaga uruchomić także samochody konwencjonalne, którym rozładował się akumulator.

REKLAMA

Solidnie przeszkolona ekipa

Oferowana usługa assistance EV wiąże się z prowadzonymi przez ARC Europe szkoleniami dla specjalistów (firma nazywa ich kontraktorami). Program szkoleniowy przeznaczony jest dla techników pomocy drogowej. Obejmuje takie obszary jak poznanie unikalnych cech i komponentów pojazdów elektrycznych, identyfikacja potencjalnych zagrożeń (instalacje elektryczne wysokiego napięcia, bezpieczne podłączanie i odłączanie wysokiego napięcia), radzenie sobie z awariami baterii i problemami z ładowaniem itd.

ARC Europe zapewnia, że dzięki pozyskanej specjalistycznej wiedzy kontraktorzy mogą być konsultantami technicznymi ds. bezpieczeństwa dla różnego rodzaju instytucji, jak policja, straż pożarna itd. Szkolenia są aktualizowane co trzy lata ze względu na szybki rozwój elektromobilności.

Poza mobilnymi ładowarkami Grupa ARC Europe oferuje usługi pomocy w usuwaniu awarii elektryków zdalnie i na drodze.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Jesteście żałośni

5 m linki taniej wyjdzie

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA