Solartime S.A. oraz CUBION zdobywają rynek OZE!

Solartime S.A. oraz CUBION zdobywają rynek OZE!
Solartime S.A.

CUBION to marka należąca do Grupy Kapitałowej Solartime, lidera w branży OZE  z 14-letnim doświadczeniem, skupiająca się na nowoczesnych, ekologicznych i oszczędnych podgrzewaczach  ciepłej wody użytkowej i buforach wody grzewczej.

Rzeszowska spółka Solartime zdecydowała się na poszerzenie swojej oferty o podgrzewacze wody i bufory wody grzewczej marki CUBION widząc ogromne zapotrzebowanie tymi produktami na rynku polskim i nie tylko. Produkty CUBION wykorzystywane są również przez Solartime do realizacji kontraktów tzw. parasolowych, w ramach których spółka wykonuje rocznie kilka tysięcy instalacji kolektorów słonecznych i pomp ciepła.

Hybrydowy podgrzewacz wody do pomp ciepła i podgrzewacz do pomp ciepła z podwójną wężownicą marki CUBION są najczęściej wybierane  przez doświadczonych hydraulików i instalatorów pomp ciepła.

 

Hybrydowy podgrzewacz wody do pomp ciepła CU-HPH
Hybrydowy podgrzewacz wody do pomp ciepła CU-HPH

Hybrydowy podgrzewacz wody do pomp ciepła CU-HPH, to idealne rozwiązanie dla modernizowanych budynków, gdzie występują dwa źródła ciepła.

CU-HPH sprawdzi się również w nowych budynkach, gdy Inwestor rozważa w przyszłości montaż instalacji solarnej (kolektorów słonecznych). Pozwala to na oszczędność miejsca i brak konieczności stosowania dodatkowej, kosztownej automatyki dla optymalnej współpracy dwóch podgrzewaczy c.w.u.

Oszczędność

Hybrydowy podgrzewacz CU-HPH  posiada dwie wężownice spiralne, co pozwala stworzyć jeden oszczędny układ podgrzewania ciepłej  wody użytkowej. Podwójna górna wężownica dedykowana jest do pomy ciepła, natomiast dolna wężownica została przystosowana do zasilania przez kolektory słoneczne, kocioł c.o. lub kominek.

Elastyczność

Hybrydowy system jest na tyle elastycznym rozwiązaniem, że pozwala na dostosowanie pracy układu w zależności od warunków atmosferycznych. Latem  można wykorzystywać głównie kolektory słoneczne, natomiast w okresach przejściowych wspomagać się np. pompą ciepła.

 

Podgrzewacze do pomp ciepła z podwójną wężownicą CU-HPD 
Podgrzewacze do pomp ciepła z podwójną wężownicą CU-HPD

Podgrzewacze do pomp ciepła z podwójną wężownicą CU-HPD  to klasyczne zbiorniki z jedną wężownicą, które mają makasymalnie powiększoną powierzchnię grzewczą przez podwójny układ spiralny,  dzięki czemu zapewniają maksymalnie krótki czas ogrzewania dużej ilości wody.

CU-HPD dedykowane są do nowych obiektów i podgrzewania c.w.u  za pomocą pompy ciepła.

Pełna oferta podgrzewaczy i zbiorników  marki CUBION dostępna w Polsce:

  • Hybrydowy podgrzewacz wody do pomp ciepła CU-HPH, z dwoma wężownicami spiralnymi do którego można podpiąć    dwa źródła zasilania, co pozwala stworzyć jeden oszczędny układ wymiany ciepła dla systemów centralnego ogrzewania i wody użytkowej.
  • Podgrzewacz solarny z jedną wężownicą CU-SO1, który zapewnia szybkie nagrzewanie wody, dzięki wężownicy spiralnej o dużej pojemności.
  • Podgrzewacz solarny z dwiema wężownicami CU-SO2, który dzięki drugiej wężownicy spiralnej umożliwia podłączenie dodatkowego źródła ciepła np. kotła c.o. lub kominka.
  • Bufor ciepłej wody CU-HWBto domowy magazyn ciepła, mogący łączyć w sobie funkcje: bojlera c.w.u, zbiornika dla kolektorów słonecznych lub przechowywania ciepła z prądu w taniej taryfie.
  • Bufor wody grzewczej CU-HWTktóry służy do przechowywania niepotrzebnej nadwyżki energii wyprodukowanej w wytwornicach ciepła (kotłach c.o., pompach ciepła i systemach solarnych) i oddawania jej w razie potrzeby z powrotem do sytemu grzewczego.

Uniwersalność

Prawie wszystkie  typy podgrzewaczy CUBION standardowo wyposażone są w króciec umożliwiający podłączenie grzałki elektrycznej, która może być wykorzystana jako element autokonsumpcji energii z instalacji fotowoltaicznej.

Długowieczność i bezawaryjność

Decydując się na zakup CUBION, można być pewnym, że urządzenie będzie służyło przez lata. Anoda magnezowa lub tytanowa  zapobiega osadzaniu się kamienia. Podgrzewacz, dzięki emaliowanej powłoce, zapewnia wysoką sprawność, nawet w przypadku występowania w wodzie czynników, które mogą powodować korozję. Gwarancja na zbiornik wynosi 5 lat.

Rejestracja konta na www.cubion.pl jako firma pozwala na zakup produktów marki CUBION w atrakcyjnych cenach dystrybucyjnych.

Więcej informacji oraz pełna oferta dostępna na www.cubion.pl

 

artykuł sponsorowany