Duży wzrost sprzedaży Columbus Energy

Duży wzrost sprzedaży Columbus Energy
Dawid Zieliński, Columbus Energy

Notowany na rynku NewConnect Columbus Energy pochwalił się znaczącym wzrostem sprzedaży i zysku w porównaniu do wcześniejszych kwartałów. W zestawieniu z trzecim kwartałem 2018 roku przychody Columbusa są nawet trzykrotnie wyższe. Od połowy tego roku giełdowa wartość spółki wrosła 10-krotnie.

W minionym kwartale Columbus Energy odnotował przychody wynoszące 52,362 mln zł – znacznie wyższe od zanotowanych we wcześniejszym kwartale (34,169 mln zł) oraz w pierwszym kwartale br. (21,74 mln zł).

Natomiast w porównaniu do analogicznego kwartału 2018 roku (14,8 mln zł) wzrost przychodów wyniósł aż ponad 300 proc.

REKLAMA

EBITDA w minionym kwartale wyniosła 5,246 mln zł w porównaniu do wyniku 3,52 mln zł wypracowanego w drugim kwartale oraz 3,166 mln zł w pierwszym kwartale br.

Zysk netto za trzeci kwartał wyniósł 3,143 mln zł w stosunku do zysku 2,501 mln zł we wcześniejszym kwartale oraz 1,614 mln zł w pierwszym kwartale br.

Kapitalizacja spółki wyniosła na dzień 12 listopada ponad 692 mln zł.

Jeszcze przed rokiem akcje Columbus Energy na rynku NewConnect były wyceniane na około 1,5 zł za sztukę, w połowie tego roku kosztowały jeszcze około 1,7 zł, a na dzień 12 listopada przekroczyły poziom 17 zł.

REKLAMA

Na koniec trzeciego kwartału br. Columbus Energy mógł się pochwalić całkowitą liczbą wykonanych ponad 7,8 tys. instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 42,5 MW, na które złożyło się zainstalowanych 132 tys. modułów PV.

Wcześniej, na koniec czerwca br., Columbus informował o wykonaniu w sumie 6,2 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 32,5 MW.

– Biznes, który tworzymy i rozwijamy, jest w fazie boomu. Jeśli dobrze wykorzystamy ten czas, a na pewno jesteśmy najlepiej przygotowaną firmą na tym rynku, to przeprowadzimy transformację z dostarczania usług fotowoltaicznych na budowanie własnych długoterminowych aktywów. Wejdziemy w nowe segmenty rynku OZE, w infrastrukturę e-mobility i technologię. Czas pokaże, kto najlepiej wykorzystał szansę, jaką dzisiaj daje ten mega trend energetyki rozproszonej. Przed nami kolejne wyzwania i kolejne kwartały. Mam nadzieję, że udowodnimy inwestorom naszą siłę rynkową – komentuje Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy.  

Jak podkreśla spółka, ostatni okres jej działalności to przemodelowanie skali jej biznesu i wejście w segment dużych, naziemnych elektrowni fotowoltaicznych.  

W tym roku Columbus Energy zawarło umowy o współpracy w zakresie rozwoju projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 355 MW, a także umowy inwestycyjne z akcjonariuszami na łączną kwotę blisko 5 mln zł. Columbus zakupił też siedem spółek celowych, które rozwijają projekty farm PV o mocy do 1 MW.

Ostatnio firma kierowana przez Dawida Zielińskiego poinformowała o podpisaniu umów jako generalny wykonawca 13 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 12,5 MW, realizowanych przez spółki celowe, w których wcześniej nabyła udziały. Wartość kontraktów przekracza 43 mln zł brutto.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.