Falowniki Sofar Solar podbijają polski rynek

Falowniki Sofar Solar podbijają polski rynek
Sofar Solar

Od kilku lat falownikiSofar Solar budują silną pozycje na polskim rynku. Sprzedaż tych falowników zwłaszcza w 2019 r. gwałtownie wzrosła. Ambicje producenta są wysokie. W tym roku celuje w trzecie miejsce na podium najczęściej wybieranych falowników w Polsce.

Falowniki Sofar Solar zyskały dużą popularność. Instalatorzy docenili ich intuicyjną i szybką instalację oraz atrakcyjną cenę. Dla najlepszych z nich Sofar przygotował niespodziankę – wycieczkę do fabryki w Azji.

 Szacujemy, że w tym roku Sofar jest trzecim najlepiej sprzedającym się falownikiem w Polsce – mówi David Zhong z Sofar Solar. – Uważam, że jesteśmy najlepiej sprzedającym się w Polsce falownikiem pochodzącym z Chin. Wspólnie z naszym polskim dystrybutorem, firmą Corab, chcemy docenić najlepszych instalatorów i zaprosić ich do naszej fabryki w Chinach.

REKLAMA

Podczas kilkudniowego pobytu instalatorzy przyjrzą się produkcji falowników, zobaczą dział rozwoju i porozmawiają o planach produktowych na kolejne lata. Szczegóły wyjazdu organizowanego przez Sofar dostępne są na stronie internetowej.

Dotychczas falowniki Sofar były wykorzystywane głównie w mikroinstalacjach. Jednak od pojawienia się na rynku modeli 30, 36 i 50 kW, producent notuje coraz większą sprzedaż w sektorze komercyjnym.

 Dotychczas nie było zbyt wielu modeli w tym przedziale mocy – mówi Paweł Wiktorowicz, odpowiedzialny za fotowoltaikę w firmie Corab. – Falownik posiad 3 niezależne MPPT i daje możliwość podłączenia nawet do 10 szeregów. To pozwala na elastyczne projektowanie instalacji.

Sofar stale inwestuje w polski rynek. Od tego roku działa polskojęzyczne wparcie techniczne,  który będzie sukcesywnie rozbudowywane. W ramach Akademii Corab prowadzone są szkolenia techniczne dla przyszłych instalatorów tego falownika.

Na przełomie roku zostanie wprowadzone menu w języku polskim do serii KTLX, a na rynek trafiają nowe produkty jak falowniki hybrydowe czy falowniki trzeciej generacji, czyli seria G3.

 Doceniamy fakt, że Sofar stale dopracowuje i unowocześnia swoje modele  dodaje Paweł Wiktorowicz. – To pozwala na bycie konkurencyjnym i oferowanie rozwiązań dostosowanych do dynamicznego rynku fotowoltaicznego.

REKLAMA

Zakres mocy jednofazowych falowników serii G3 wynosi od 1 kW do 3,3 kW. Na szczególną uwagę zwraca waga, która wynosi zaledwie 5,3 kg. Dzięki temu falownik można łatwo i szybko zainstalować.

W tym modelu możliwe jest przewymiarowanie generatora nawet do 140 proc. Falowniki G3 obsługują 40 proc. przeciążenia po stronie prądu stałego, a wydajność wynosi do 97,7 proc. Wszystkie falowniki G3 obsługują zintegrowaną funkcję Zero Eksport, co pozawala na organicznie wypływu energii do sieci.

Falowniki bateryjne marki Sofar Solar są już stosowane w ponad 40 krajach, w tym w Australii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii czy Francji, co pozwala ich użytkownikom na zabezpieczenie się w sytuacjach awarii sieci i przyczynia się do zmniejszania kosztów związanych z zakupem energii.

Sofar Solar jest zaliczany do pięciu największych producentów falowników stringowych w Chinach, a teraz zyskał reputację dostawcy niezawodnych i efektywnych falowników bateryjnych.

artykuł sponsorowany