Wygraj wejściówkę na seminarium: Przedsiębiorca jako Prosument OZE – mikroinstalacje

Wygraj wejściówkę na seminarium: Przedsiębiorca jako Prosument OZE - mikroinstalacje
CBE

Zapraszamy na seminarium „Przedsiębiorca jako prosument OZE – mikroinstalacje”, które odbędzie się 17 grudnia br. w Warszawie. Dla czytelników portalu Gramwzielone.pl, którzy poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe, mamy 10 nieodpłatnych zaproszeń.

Wraz z wejściem w życie nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, przedsiębiorcy stali się prosumentami na takiej samej zasadzie jak osoby fizyczne.

Zgodnie z ustawą o OZE przedsiębiorcy eksploatujący własne mikroinstalacje mają prawo do działalności prosumenckiej. Dlatego mogą rozliczyć wprowadzone do sieci nadwyżki nieskonsumowanej energii w systemie opustów, z którego od połowy 2016 roku korzystają ustawowi prosumenci. Wprowadzono także nowe ramy czasowe, w których będzie można rozliczyć energię wprowadzoną do sieci w ramach opustu.

REKLAMA

Wzrastające ceny energii stają się dużym wyzwaniem dla branż energochłonnych. Co więcej, trudnym jest przewidzenie, jak ceny energii będą się kształtować w najbliższych latach. Jedynym pewnym aspektem jest, że powinniśmy oczekiwać stałych wahań i stopniowo rosnących cen.

Aby uniknąć tej niepewności, która negatywnie wpłynie na wyniki finansowe, powinniśmy inwestować we własne źródła energii. Już teraz wiele przedsiębiorstw zainwestowało we własne źródła OZE.

W związku z powyższym postanowiliśmy zebrać polskich liderów z branży aby przedstawili swoje prosumenckie inwestycje w odnawialne źródła energii na seminarium „Przedsiębiorca jako prosument OZE – mikroinstalacje”, które odbędzie się 17 grudnia w Warszawie.

Prelegenci skupią się na tematach finansowania inwestycji dotyczących w szczególności energii słonecznej jak również kwestii regulacyjnych. Przedstawiciele administracji państwowej oraz firm prywatnych przedstawią skąd zdobyć środki i jak sfinansować inwestycję w OZE. Dostawcy technologii przedstawią wdrożenia z różnych części Polski, skupiając się na aspektach praktycznych. Przeanalizujemy, w jaki rodzaj energii i dlaczego powinniśmy inwestować.

Program wydarzenia jest dostępny na stronie organizatora pod tym linkiem.

REKLAMA

Formularz zgłoszeniowy (link)

Do uczestnictwa zapraszamy:

 • przedsiębiorców z sektora przemysłowego,
 • spółdzielnie mieszkaniowe,
 • firmy doradcze,
 • producentów paneli fotowoltaicznych,
 • wykonawców projektów,
 • kancelarie prawne,
 • specjalistów z zakresu energii odnawialnej,
 • przedstawicieli administracji publicznej.

Wśród potwierdzonych prelegentów:

 • Grzegorz Filipowicz, Senior Associate, Infrastructure and Energy Practice, Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka
 • Grzegorz Wiśniewski, Prezes Zarządu Instytutu Energetyki Odnawialnej
 • Grzegorz Powązka, Kierownik Usług Operatorskich, innogy Stoen Operator
 • Marek Werbel, Prezes Zarządu, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Śródmieście” w Szczecinie
 • Michał Gondek, Dyrektor Pionu Techniczno-Inwestycyjnego, Columbus Energy
 • Szymon Szostak, Kierownik Operacyjny, Drukarnia PROPAK
 
Dla czytelników portalu Gramwzielone.pl, którzy poprawnie odpowiedzą na pytanie konkursowe, mamy 10 nieodpłatnych zaproszeń.
 

Pytanie konkursowe:

Wymień przynajmniej jeden program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z którego można skorzystać, aby sfinansować mikroinstalację. 

Odpowiedź na to pytanie prosimy kierować na adres e-mail: Iryna.Zahladko@cbepolska.pl

Do wygrania 10 nieodpłatnych zaproszeń. Decyduje kolejność zgłoszeń. Każdy biorący udział w konkursie otrzyma informację zwrotną na temat rejestracji.

Zgłoszenia będą przyjmowane najpóźniej do piątku, 6 grudnia, do godziny 12.00.

artykułu sponsorowany