Nowy inwestor na polskim rynku fotowoltaicznym

Nowy inwestor na polskim rynku fotowoltaicznym
Ignacio Blanco, Univergy International

Do zagranicznych firm, które weszły na nasz rynek fotowoltaiczny, dołącza hiszpańsko-japoński Univergy International, który w tym celu powołał polską spółkę z siedzibą w Sopocie.

Wiadomo, że Univergy International ma w planie realizację w Polsce pięciu projektów naziemnych farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 220 MW, które mają powstać w lokalizacjach Czarne, Leczyce, Wągrowiec, Kiszkowo oraz Kesowo.

Inwestor nie podaje, czy te projekty zostaną przygotowane pod kolejne aukcje, czy będą realizowane w modelu biznesowym bez rządowego wsparcia.

REKLAMA

Tym samym Polska staje się szóstym rynkiem solarnym w Unii Europejskiej, na którym hiszpańsko-japoński inwestor chce budować farmy fotowoltaiczne.

Univergy buduje farmy PV w Portugalii, Francji, Holandii, we Włoszech, a także w Hiszpanii, gdzie rozwija m.in. dwa ogromne projekty o łącznej mocy 400 MW.

REKLAMA

Obecnie Univergy International posiada w portfelu projekty o łącznej mocy ponad 4 GW i w ciągu najbliższych lat zamierza podwoić ten potencjał.

Ostatnio Univergy skutecznie złożył oferty na sprzedaż energii z elektrowni fotowoltaicznych w aukcjach przeprowadzonych w Japonii i Kolumbii.

Ignacio Blanco, CEO firmy mającej siedziby w Madrycie i Tokio, szacuje jej wartość na 100-200 mln euro.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o