Moc fotowoltaiki w Polsce w tym roku wzrosła już o ponad 700 MW

Moc fotowoltaiki w Polsce w tym roku wzrosła już o ponad 700 MW
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Na początku tego miesiąca moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce wzrosła do ponad 1185 MW. Przyrost mocy w listopadzie utrzymał się na poziomie zbliżonym do odnotowanego w poprzednich miesiącach.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne podają, że na dzień 1 grudnia zainstalowana moc fotowoltaiki w naszym kraju wzrosła do 1185,7 MW.

Oznacza to, że w listopadzie do krajowej sieci przyłączono elektrownie fotowoltaiczne o mocy 86,7 MW.

REKLAMA

Wcześniej, w  październiku, moc krajowej fotowoltaiki zwiększyła się o 91,8 MW i był to drugi najlepszy miesiąc w historii pod względem wzrostu zainstalowanych mocy w polskiej fotowoltaice – po lipcu br., w którym Polskie Sieci Elektroenergetyczne odnotowały wzrost o 116,1 MW (co mogło wynikać z opóźnienia w raportowaniu danych za czerwiec, który był ostatnim miesiącem na uruchomienie farm fotowoltaicznych objętych wsparciem w wyniku aukcji z czerwca 2017 r).

We wrześniu br. całkowita moc elektrowni fotowoltaicznych w naszym kraju wzrosła o 66,3 MW, a w sierpniu zwiększyła się o 58,3 MW.

REKLAMA

Natomiast w całej pierwszej połowie tego roku w zestawieniu PSE zainstalowana moc fotowoltaiki w Polsce wzrosła o 235,2 MW.

Na koniec 2018 roku łączna moc PV w Polsce według danych PSE wynosiła 471,4 MW, co oznaczało wzrost o 213,4 MW w porównaniu z końcem 2017 roku oraz o 302,9 MW w porównaniu z końcem roku 2016.

Natomiast od początku tego roku do końca listopada odnotowany przez PSE wzrost zainstalowanych mocy w krajowej fotowoltaice wynosi już 714,3 MW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.