mBank ma nową ofertę finansowania fotowoltaiki

mBank ma nową ofertę finansowania fotowoltaiki
mBank

Podmioty ubiegające się o kredyt w mBanku mogą skorzystać z gwarancji Biznesmax oraz dopłat do odsetek. Dzięki nowej gwarancji przedsiębiorcy mogą taniej sfinansować planowane inwestycje, takie jak np. instalacja fotowoltaiczna, która pozwoli zmniejszyć rachunki za prąd.

Nowa oferta jest dostępna dla klientów biznesowych mBanku dzięki współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. mBank pomaga sfinansować inwestycje środkami kredytu inwestycyjnego. BGK udziela gwarancji w ramach rządowego programu wsparcia przedsiębiorczości dofinansowanego z Unii Europejskiej.

Gwarancja Biznesmax pozwala na bezpłatne zabezpieczenie 80 proc. wartości kredytu inwestycyjnego – maks. do 2,5 mln euro gwarancji dla klienta – dzięki czemu jego koszty są niższe.

REKLAMA

Dodatkową korzyścią dla MŚP korzystających z gwarancji Biznesmax ma być możliwość uzyskania dopłat do odsetek od kredytu za pierwsze 3 lata od jego uruchomienia.

Jeśli oprocentowanie kredytu zawartego w 2020 r. nie przekroczy 5 proc. rocznie, mBank we współpracy z BGK ma zwracać w całości trzyletni koszt odsetek. W ten sposób przedsiębiorca może obniżyć koszty kredytu.

REKLAMA

Z pomocą kredytów z gwarancją Biznesmax firmy mogą realizować inwestycje zwiększające ich innowacyjność i konkurencyjność. Do wykorzystania gwarancji Biznesmax mBank ma zachęcać MŚP zwłaszcza w zakresie inwestycji proekologicznych, takich jak np. instalacja fotowoltaiczna czy termomodernizacja budynków, ale też projekty związane z gospodarką obiegu zamkniętego, elektromobilnością czy wykorzystaniem innych niż fotowoltaika odnawialnych źródeł energii.

Gwarancją Biznesmax mogą być objęte również kredyty udzielane przez mBank ze środków Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Dzięki temu małe i średnie przedsiębiorstwa uzyskują jeszcze korzystniejsze warunki finansowania.

Dodatkowo gwarancją Biznesmax można zabezpieczyć kredyt na finansowanie kosztów niekwalifikowanych, np. kosztów podatku VAT w przypadku projektów dofinansowanych z innych środków unijnych.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.