Słoweński producent obiecuje brak degradacji modułów PV

Słoweński producent obiecuje brak degradacji modułów PV
Bisol

Wywodzący się ze Słowenii producent modułów fotowoltaicznych Bisol zaoferował w zakresie wprowadzanej na rynek nowej serii modułów gwarancję 100 proc. uzysku energii. Słoweńcy zapewniają, że to pierwszy taki przypadek w globalnej  branży PV.

Ogłaszając wprowadzenie nowej serii modułów fotowoltaicznych o nazwie Bisol Supreme, Słoweńcy chcą zainteresować nimi rynek, dając gwarancję 100 procentowego uzysku energii. Sprzedaż nowych modułów miała oficjalnie ruszyć z początkiem tego miesiąca.

Bisol zapewnia, że daje tego rodzaju gwarancję jako pierwszy na świecie producent modułów fotowoltaicznych.

REKLAMA

Zastosowanie nowych technik produkcji i materiałów, a także przeprowadzone testy mają zapewnić, że oferowane przez słoweńskiego producenta moduły mają charakteryzować się zerową degradacją i będą wolne od negatywnych efektów PID czy LID.

To nowy standard na rynku fotowoltaicznym. Działający na nim producenci dawali dotychczas gwarancje uzysków energii na wiele lat, uwzględniając jednak pewną degradację i dopuszczając spadek efektywności modułów z upływem lat.

Bisol zapewnia, że brak degradacji będzie oznaczać w okresie pracy jego modułów nawet o 1/10 większe uzyski energii w porównaniu do modułów oferowanych przez konkurencję.

REKLAMA

W 2020 roku Bisol ma być gotowy do dostarczenia około 30 MW modułów na pojedynczego klienta.

Na stronie słoweńskiej firmy znajdziemy specyfikację nowej serii modułów, z której wynika, że będą one dostępne w wersjach 300 W, 310 W oraz 320 W. Ich sprawność ma sięgać odpowiednio 18,4 proc., 19 proc. oraz 19,6 proc.

W ofercie Bisol znajdziemy też informacje o dostępności m.in. modułów monokrystalicznych o mocach sięgających nawet 400 W, o sprawności wynoszącej do 20,4 proc.

Na tego rodzaju moduły Bisol daje gwarancję do 85 proc. początkowego uzysku energii w 25. roku eksploatacji, zaznaczając, że średnia na rynku to gwarancje do 80 proc. uzysków energii po takim okresie pracy.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.