W Idea PV już dostępne pompy ciepła. Hybrydy PC+PV

W Idea PV już dostępne pompy ciepła. Hybrydy PC+PV

Z roku na rok statystyki w branży energii odnawialnej pną się w górę i nie jest to przejściowa moda. Firma Idea PV tylko w zeszłym roku kalendarzowym zainstalowała ponad 1000 mikroinstalacji fotowoltaicznych, a teraz dodatkowo swoją ofertę PV powiększa o systemy hybrydowe współpracujące z powietrznymi pompami ciepła.

Domowe instalacje OZE zmieniają się w systemy zarządzania energią odnawialną, a dotacje i rządowe programy wspierające przyczyniają się do znaczącego zwiększenia ich dostępności.

Jak jednak w pełni wykorzystać zalety systemu fotowoltaicznego, skoro największą sprawność ma on w okresie letnim, a największe zapotrzebowanie na energię w domu jest w okresie zimowym?

REKLAMA

Z pomocą przychodzą rozwiązania wprowadzone w znowelizowanej ustawie o odnawialnych źródłach energii, a bilansowanie energii daje możliwość maksymalnego wykorzystania zalet poszczególnych elementów systemu OZE.

Pompy ciepła oprócz ogrzewania mają możliwość chłodzenia pasywnego i aktywnego, produkcji energii na potrzeby ciepłej wody użytkowej oraz podłączenia do ogrzewania basenu czy ogrodu zimowego. Dostępne układy konfiguracji pracy pompy ciepła względem produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej pozwalają zbudować bezkosztowy system ogrzewania, a elastyczny system monitoringu daje możliwość sterowania pracą systemu poprzez smartfon lub komputer.

System może zapewnić niemal zerowe rachunki za energię elektryczną oraz brak emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń do atmosfery, ponieważ energia, z której korzystamy w domu, w pochodzi w całości ze środowiska naturalnego.

W domu ogrzewanym pompą ciepła nie zachodzi proces spalania i emisji zanieczyszczeń, system grzewczy jest bezobsługowy i w pełni automatyczny, znakomicie wpisuje się w politykę czystego powietrza w Polsce i nadaje się do stosowania zarówno w budynkach poddawanych termomodernizacji, jak i nowobudowanych.

REKLAMA

Idea PV wprowadza do oferty nowy produkt – zestaw PC+PV z inwerterowym monoblokiem szwedzkiego producenta, o modulowanej mocy grzewczej od 8 do 12 kW z wbudowaną funkcją chłodzenia.

– Cieszymy się bardzo, że nasza oferta od 1 lutego rozszerza się o powietrzne pompy ciepła, dzięki temu stanie się bardziej kompletna. Dział pomp ciepła, który tworzyliśmy od kilku miesięcy, pozwoli naszym klientom poczuć pełen profesjonalizm w doborze i montażu tychże pomp – mówi Jarosław Szostak, prezes zarządu Idea PV.

– W połączeniu z naszymi systemami fotowoltaicznymi, pompy ciepła staną się jeszcze bardziej konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych, emisyjnych źródeł ciepła. Od kwietnia będziemy uzupełniać ofertę o większe moce i pompy gruntowe – dodaje.

Już teraz inwestycja w powietrzną pompę ciepła jest porównywalna z konwencjonalnymi kotłami grzewczymi. Zwrot całości inwestycji przy korzystaniu z programów wsparcia i dzisiejszych cen energii to kilka lat przy założeniu niezmiennej ceny energii. Kolejne podwyżki będą miały bezpośrednie przełożenie na skrócenie okresu zwrotu do 4-6 lat.

Masz pytania? Zadzwoń: 699 60 60 60 lub 33 48 25 25 wew. 1

www.ideapv.pl

artykuł sponsorowany