Spółka z NewConnect wchodzi na rynek fotowoltaiki

Spółka z NewConnect wchodzi na rynek fotowoltaiki
Fot. Gramwzielone.pl (C)

SoftBlue, notowana na NewConnect spółka komercjalizująca badania i projekty naukowe, będzie realizować nowy profil działań w ramach swojej spółki Softblue Mobility. Profilem działalności firmy będzie także łączenie autorskich rozwiązań teleinformatycznych z fotowoltaiką.

Spółka SoftBlue SA powstała 2003 roku w Bydgoszczy, a od 2015 roku jest notowana na giełdzie NewConnect. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Dział badań i rozwoju firmy skupia się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu. SoftBlue jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Teraz bydgoska firma wchodzi w nowy obszar, jakim jest fotowoltaika, w ramach spółki zależnej Softblue Mobility, w której SoftBlue SA posiada 50 proc. udziałów.

REKLAMA

– Przez lata działalności w biznesie wypracowaliśmy unikalne kompetencje projektowe i realizacyjne, między innymi w obszarze Software House, Badań i Rozwoju, Inżynierii Wykonawczej, czy Consultingu. Na bazie tych doświadczeń, zdecydowaliśmy, że jesteśmy gotowi, aby rozpocząć specjalizację w obszarze ekologicznych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki. W naszej ocenie system ten zasługuje na wzrost popularności w naszym kraju, m.in. z uwagi na płynące z niego korzyści – mówi Michał Kierul, prezes SoftBlue.

REKLAMA

SoftBlue chce tworzyć autorskie rozwiązania z dziedziny fotowoltaiki i na bieżąco udoskonalać je we własnym centrum badawczo–rozwojowym.

Na pytanie portalu Gramwzielone.pl o to, co spółka zaoferuje rynkowi fotowoltaicznemu, SoftBlue odpowiada, że projektuje i wdraża systemy technologiczne odpowiedzialne za zarządzanie wyprodukowaną energią i wspomaganie sieci energetycznej w okresach szczytowego zapotrzebowania, a następnie dostarcza rozwiązania do firm odpowiedzialnych za wykonanie i montaż już bezpośrednio w domowych odbiornikach energii.

Rozwiązania z zakresu fotowoltaiki to nie jedyny obszar, zwrócony w kierunku ochrony środowiska, w którym działamy. Stworzyliśmy już SoftBlue AirDron, czyli system wspomagający pomiar zanieczyszczeń w powietrzu. Oprócz badania aktualnego poziomu stężenia szkodliwych dla zdrowia substancji, dron zbiera informacje o gospodarstwach używających materiałów zabronionych w celach grzewczych. Nasze rozwiązanie jest przydatne m.in. instytucjom publicznym czy służbom mundurowym – dodaje Michał Kierul.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.