Finał przejęcia działu falowników fotowoltaicznych ABB

Finał przejęcia działu falowników fotowoltaicznych ABB
ABB

Koncern ABB poinformował o sfinalizowaniu sprzedaży swojego biznesu związanego z produkcją falowników fotowoltaicznych. Włoska firma, która go przejęła, przekonuje, że stała się jednym z największych na świecie producentów takich urządzeń.

Sprzedaż działu ABB związanego z produkcją falowników fotowoltaicznych i zatrudniającego około 800 osób została ogłoszona w połowie ubiegłego roku.

ABB produkował falowniki fotowoltaiczne od 2013 roku, kiedy przejął w transakcji wycenionej na ponad 1 mld dolarów amerykańskiego producenta takich urządzeń Power-One – wówczas jednego z największych na świecie.

REKLAMA

Teraz biznes związany z produkcją falowników fotowoltaicznych ABB przejmie włoska firma Firmer, która ogłosiła, że stanie się czwartym największym na świecie producentem takich urządzeń.

REKLAMA

Firmer ma posiadać trzy fabryki falowników i dwa centra badań i rozwoju. W tym roku Włosi chcą sprzedać falowniki o łącznej mocy ponad 7 GW.

Co ciekawe, to ABB dopłaci do sprzedaży, do 2025 roku, 430 mln dolarów. Te pieniądze mają pokryć przyszłe koszty związane m.in. z gwarancjami przyznanymi na sprzedane urządzenia.

Solarny biznes ABB miał wygenerować w 2018 roku przychody na poziomie około 290 mln dolarów.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.