Spadek eksportu chińskiego sprzętu PV

Spadek eksportu chińskiego sprzętu PV
CSUN

Dane dotyczące chińskiego eksportu za styczeń potwierdzają wpływ mniejszej aktywności gospodarczej Chin z powodu koronawirusa na wyniki sprzedaży producentów modułów i innych komponentów instalacji fotowoltaicznych.

Według danych przekazanych przez chińskie władze, na które powołuje się serwis PV Tech, w styczniu eksport chińskich komponentów fotowoltaicznych zmniejszył się w stosunku do eksportu ze stycznia 2018 roku o 35 procent.

Eksport chińskich elementów instalacji PV w styczniu miał sięgnąć 4,45 GW i wzrósł nieznacznie w stosunku do eksportu odnotowanego miesiąc wcześniej (4,41 GW).

REKLAMA

Spowodowany koronawirusem spadek chińskiego eksportu w ujęciu rok do roku może być jeszcze bardziej widoczny w lutym, kiedy Chińczycy nie wznowili pracy swoich fabryk po noworocznej przerwie.

REKLAMA

Według chińskiego stowarzyszenia branży fotowoltaicznej (CPIA), w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku wartość chińskiego eksportu wyłącznie modułów fotowoltaicznych sięgnęła 58 GW w porównaniu do eksportu 41,6 GW odnotowanego w analogicznym okresie 2018 r.

W tym 35 proc. modułów wyeksportowanych przez chińskich producentów w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 r. trafiło do Europy.

W okresie od stycznia do końca września 2019 r. chińskie fabryki miały wyprodukować moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 75 GW, co oznaczało wzrost aż o 39 proc. rok do roku.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.