ReneSola planuje kolejne farmy PV i szuka gotowych projektów

ReneSola planuje kolejne farmy PV i szuka gotowych projektów
ReneSola Power

ReneSola Power (www.renesolapower.com) to jeden z najbardziej doświadczonych podmiotów na polskim rynku fotowoltaicznym. Inwestor był w gronie wygranych wszystkich dotychczasowych aukcji, a teraz szykuje się do kolejnych, rozglądając się za projektami, które mógłby przejąć.

Założony w 2005 w Szanghaju chiński podmiot jest wiodącym deweloperem oraz operatorem, obecnym na wielu rynkach fotowoltaicznych. W Polsce inwestor jest aktywny od kilku lat i jak do tej pory z powodzeniem startował we wszystkich, odbywających się od 2016 roku aukcjach przeznaczonych dla projektów farm fotowoltaicznych o jednostkowej mocy do 1 MW.

W pierwszej aukcji, którą Urząd Regulacji Energetyki przeprowadził w grudniu 2016 roku, ReneSoli Power udało się zabezpieczyć prawa do sprzedaży energii po najwyższej cenie z ofert, które wówczas zakwalifikowano do wsparcia. Zaoferowana cena wyniosła 408,8 zł/MWh.

REKLAMA

W sumie do tej pory ReneSola Power wybudowała w Polsce farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 55 MW, które w ubiegłym roku sprzedano szkockiemu funduszowi inwestycyjnemu Aberdeen Standard Investment i w zakresie których za utrzymanie i pracę będzie nadal odpowiadać ReneSola.

Każdy z tych projektów posiada moc do 1 MW i jest objęty przyznanymi na 15 lat gwarancjami sprzedaży energii w ramach systemu aukcyjnego.

Z kolei w 2020 roku zakup rozwijanych przez ReneSolę projektów farm fotowoltaicznych o mocy 13 MW ogłosiło Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty”. Transakcja objęła 13 z 26 projektów farm PV o jednostkowej mocy do 1 MW, dla których ReneSola zabezpieczyła wsparcie w aukcji przeprowadzonej w 2018 roku.

Dla wszystkich projektów, z których energia została zaoferowana skutecznie przez ReneSolę w tamtej aukcji, zabezpieczono ceny za energię na poziomie zapewniającym atrakcyjną wysokość IRR.

REKLAMA

Teraz ReneSola szykuję się do udziału w kolejnych aukcjach, które przeprowadzi Urząd Regulacji Energetyki. Firma sygnalizuje zainteresowanie dalszymi przejęciami rozwijanych na polskim rynku projektów fotowoltaicznych.

Dotychczas rozwijaliśmy się stabilnie na polskim rynku. Dzięki każdej aukcji uzyskiwaliśmy grupę projektów powiększającą nasze portfolio. W związku z pozytywnymi sygnałami dotyczącymi polskiego rynku poszukujemy kolejnych projektów do nabycia. Nasz cel na następne lata to budowa kolejnych 150 MW – komentuje Josef Kastner, prezes zarządu Renesola Polska.

Projektami zajmuje się zespół specjalistów w biurze w Warszawie przy wsparciu ekspertów z europejskiej centrali w Wiedniu. Współpracujemy z doświadczonym doradcą prawnym, dlatego szybko zamknęliśmy ostatnie transakcje dotyczące projektów z wygraną aukcją 2019. W międzyczasie rozglądamy się za kolejnymi projektami do dokupienia. Interesują nas instalacje z wygraną aukcją 2019 r., jak również projekty, które będą gotowe do startu w aukcji 2020 – dodaje Josef Kastner.

Deweloperzy zainteresowani współpracą proszeni są o kontakt pod nr tel. 22 255 75 24 lub adresem mailowym: office.pl@renesolapower.com


O ReneSola Power

Firma założona w 2005 i notowana od 2008 r. na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych NYSE ReneSola (NYSE: SOL) jest wiodącym międzynarodowym deweloperem projektów fotowoltaicznych. Wykorzystując swoją globalną obecność i znaczne doświadczenie w branży, ReneSola ma możliwości rozwijania projektów odnawialnych źródeł energii, oferujących atrakcyjny zwrot na całym świecie. Więcej informacji: www.renesolapower.com

artykuł sponsorowany