ReneSola Polska kupi projekty farm fotowoltaicznych

ReneSola Polska kupi projekty farm fotowoltaicznych
ReneSola Polska

ReneSola Polska nie wstrzymuje poszukiwania projektów fotowoltaicznych, z którymi może wystartować w kolejnych aukcjach. Spółka ocenia, że o ile z powodu epidemii koronawirusa na rynku fotowoltaicznym pojawią się zmiany, to jednak projekty PV realizowane w naszym kraju pozostaną atrakcyjne dla inwestorów.

ReneSola Polska szykuję się do udziału w kolejnych aukcjach. Firma sygnalizuje zainteresowanie dalszymi przejęciami rozwijanych na polskim rynku projektów fotowoltaicznych, w tym dużych projektów powyżej 1 MW.

– Dotychczas rozwijaliśmy się stabilnie na polskim rynku. Dzięki każdej aukcji uzyskiwaliśmy grupę projektów powiększającą nasze portfolio. Chcemy kontynuować inwestycje w Polsce, dlatego poszukujemy kolejnych projektów do nabycia. Interesują nas instalacje z wygraną aukcją 2019 r., jak również duże projekty pow. 1 MW, które będą gotowe do startu w aukcji w roku 2020 – komentuje Josef Kastner, prezes zarządu Renesola Polska.

REKLAMA

Cel to budowa kolejnych farm fotowoltaicznych o łącznej mocy około 150 MW, w tym kilku projektów o mocy ok. 5-50 MW.

– Dysponujemy środkami własnymi pochodzącymi z transakcji z funduszem Aberdeen Standard Investment, któremu w zeszłym roku sprzedaliśmy portfolio 55 MW w fazie operacyjnej. Projektami zajmuje się zespół specjalistów w biurze w Warszawie. Współpracujemy z doświadczonym doradcą prawnym, dlatego szybko zamknęliśmy ostatnie transakcje. W międzyczasie rozglądamy się za kolejnymi projektami do dokupienia – dodaje Josef Kastner.

ReneSola Polska jest przekonana, że Polska pozostanie atrakcyjnym rynkiem dla farm fotowoltaicznych.

Prezes zarządu Renesola Polska ocenia, że perspektywy rozwoju rynku fotowoltaicznego są stabilne, przywołując długoterminowe cele polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

– Choć inwestorzy będą musieli dostosować się do pewnych zmian na rynku projektów fotowoltaicznych, np. z uwagi na zmiany kursów walut, to obecna sytuacja wywołana koronawirusem w naszej ocenie będzie przejściowa. Przede wszystkim, ponieważ długofalowa polityka klimatyczna Unii Europejskiej się nie zmieni. Dostrzegamy również zwiększone zainteresowanie inwestorów kapitałowych również z innych przyczyn. W czasach odpływu kapitału z bardziej ryzykownych aktywów, inwestycje w źródła OZE ze stabilnym poziomem przychodów i ceną gwarantowaną przez państwo stają się bardziej bezpieczną alternatywą. Fotowoltaika pozostanie przy tym jednym z najbardziej konkurencyjnych źródeł czystej energii – komentuje Josef Kastner.

REKLAMA

Deweloperzy farm fotowoltaicznych zainteresowani współpracą proszeni są o kontakt pod nr tel. 22 255 75 24 lub adresem e-mail: office.pl@renesolapower.com

O ReneSola Polska

ReneSola Polska to jeden z najbardziej doświadczonych podmiotów na polskim rynku fotowoltaicznym.

W pierwszej aukcji, którą Urząd Regulacji Energetyki przeprowadził w grudniu 2016 roku, ReneSola zabezpieczyła prawa do sprzedaży energii po najwyższej cenie z ofert, które wówczas zakwalifikowano do wsparcia. Zaoferowana cena wyniosła 408,8 zł/MWh.

W sumie do tej pory ReneSola wybudowała w Polsce farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 55 MW, które w ubiegłym roku sprzedano szkockiemu funduszowi inwestycyjnemu Aberdeen Standard Investment i w zakresie których za utrzymanie i pracę będzie nadal odpowiadać ReneSola. Każdy z tych projektów posiada moc do 1 MW i jest objęty przyznaną na 15 lat gwarancją ceny energii w ramach systemu aukcyjnego.

ReneSola Polska jest częścią międzynarodowej grupy ReneSola Power, która została założona w 2005 r. w Szanghaju, a od 2008 r. jest notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych NYSE ReneSola (NYSE: SOL).

Wykorzystując swoją globalną obecność i znaczne doświadczenie w branży, ReneSola ma możliwości rozwijania projektów odnawialnych źródeł energii, oferujących atrakcyjny zwrot na całym świecie. Więcej informacji: www.renesolapower.com 

artykuł sponsorowany