SOFARSOLAR liderem na kluczowym rynku PV

SOFARSOLAR liderem na kluczowym rynku PV
SOFARSOLAR

Producent falowników fotowoltaicznych SOFARSOLAR zdobywa ogromny rynek fotowoltaiczny w indyjskim stanie Gujarat, którego władze wprowadziły kolejny program wspierający inwestycje w PV – tym razem adresowany do lokalnych rolników.

Zapotrzebowanie na energię w indyjskim stanie Gujarat rośnie w szybkim tempie. Aby je zaspokoić, lokalne władze wspierają inwestycje w fotowoltaikę.

Najnowsza inicjatywa rządu stanu Gujarat jest adresowana do rolników, którzy mogą zainwestować we własne elektrownie fotowoltaiczne produkujące energię na własny użytek. Rolnicy uzyskają jednocześnie możliwość sprzedaży niewykorzystanych nadwyżek do sieci, zyskując w ten sposób dodatkowe źródło przychodów.

REKLAMA

Instalacje fotowoltaiczne uruchamiane w ramach programu w dużej mierze bazują na falownikach dostarczanych przez firmę SOFARSOLAR.

W 2019 roku SOFARSOLAR dostarczył do tego regionu swoje urządzenia, w tym falowniki fotowoltaiczne o jednostkowej mocy 4,4-7 kW o łącznej mocy  150 MW, wspierając w ten sposób rozwój rynku fotowoltaicznego w stanie Gujarat – komentuje Brijesh Prajapati z Sofar Solar.

Projekty realizowane w programie muszą charakteryzować się wysoką jakością i elastycznością, reagując na zmieniające się warunki w sieci elektroenergetycznej. Muszą ponadto posiadać wysoką efektywność mimo ekstremalnych warunków pogodowych.

REKLAMA

Obecnie wszystkie falowniki SOFARSOLAR wykorzystywane w tym regionie pracują z dużą efektywnością, a SOFARSOLAR stał się czołowym dostawcą takich urządzeń w stanie Gujarat.

Do projektu widocznego na zdjęciach SOFASOLAR dostarczył falowniki charakteryzujące się kompaktowymi rozmiarami oraz funkcją power-boost. Seria falowników 50-70 kW posiada wyświetlacze LCD, wbudowany port DRM, funkcję alarmu i skanowania krzywej I-V.

Falowniki SOFARSOLAR rozpoczynają pracę przy napięciu 200V, czyli znacznie niższym od napięcia 600V w przypadku falowników innych producentów. Dzięki temu instalacja zaczyna pracę szybciej i produkuje więcej energii.

W projektach, które zostały zrealizowane do tej pory, technologia SOFARSOLAR okazała się niezawodna i bardzo wydajna. Dla SOFARSOLAR równie ważna jest przy tym wykwalifikowana kadra serwisowa – dodaje Brijesh Prajapati.

– W projektach realizowanych w Gujarat wykorzystuje się coraz więcej falowników SOFARSOLAR, co tworzy podstawę do dalszej ekspansji na indyjskim rynku. SOFARSOLAR jest obecny w Indiach od roku 2017. Teraz chcemy zwiększać naszą obecność także na innych rynkach – mówi przedstawiciel firmy.

artykuł sponsorowany