Foton Technik: Sprzedaż mikroinstalacji wraca do stanu sprzed epidemii

Foton Technik: Sprzedaż mikroinstalacji wraca do stanu sprzed epidemii
Michal Skorupa, Foton Technik

Foton Technik, jedna z największych firm na polskim rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych, informuje o wzroście zamówień po spadku odnotowanym po wprowadzeniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. W celu obsługi klientów firma wdrożyła m.in. wizje lokalne prowadzone za pomocą dronów.

Z danych sprzedażowych firmy Foton Technik wynika, że ponownie rośnie zainteresowanie klientów instalacjami fotowoltaicznymi. Firma zapewnia, że fotowoltaika to jedna z niewielu branż, która już odnotowuje zauważalny powrót do stanu sprzed wybuchu epidemii.

Michał Skorupa, prezes zarządu Foton Technik, informuje, jak zaczyna rosnać zainteresowanie produktami i usługami oferowanymi przez kierowaną przez niego firmę.

REKLAMA

– W ostatnim tygodniu zanotowaliśmy 3-krotny wzrost sprzedaży w stosunku do pierwszych tygodni po wybuchu pandemii. Po początkowym drastycznym spadku sprzedaży po wprowadzeniu obostrzeń 16 marca, w zeszłym i w tym tygodniu notujemy powrót sprzedaży na poziomie 80 proc. sprzed pandemii – wylicza Michał Skorupa.

Po wprowadzeniu restrykcji związanych z epidemią koronawirusa Foton Technik dostosował do nich sposób obsługi klientów.

REKLAMA

Firma wprowadziła możliwość wyboru opcji spotkania z doradcą za pomocą telekonferencji, podpisania umowy online, a nawet zamówienia wizji lokalnej przy użyciu drona.

Dzięki takiemu modelowi sprzedaży hybrydowej udało nam się uzyskać widoczne dziś efekty. To pierwszy raz od kilku tygodni, kiedy wyniki sprzedaży są tak optymistyczne – komentuje Michał Skorupa.

Foton Technik to spółka z grupy Innogy. Firma zatrudnia obecnie w całej Polsce ponad 300 osób.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.