Falowniki Sofar Solar: Niezawodna praca w trudnych warunkach

Falowniki Sofar Solar: Niezawodna praca w trudnych warunkach
Sofar Solar

Średniej wielkości i duże falowniki fotowoltaiczne marki Sofar Solar są stosowane w ponad 60 krajach na całym świecie, umożliwiając zwiększenie produkcji energii i obniżenie kosztów inwestycji w fotowoltaikę.

W 2018 roku Sofar Solar wprowadził na rynek średniej wielkości falowniki 50-70 kW, które przeszły serię testów w trudnych warunkach odzwierciedlających suszę, dużą wilgotność powietrza czy zapylenie.

Obecnie falowniki Sofar Solar serii 50-70 kW pracują już dwa lata m.in. na farmie fotowoltaicznej o mocy 50 MW, która znajduje się w indyjskim stanie Gujarat, na farmie fotowoltaicznej o takiej samej mocy w chińskiej prowincji Henan, zastosowano je w zlokalizowanej w górach w Brazylii elektrowni fotowoltaicznej o mocy 20 MW, w nadmorskim projekcie o mocy 10 MW w Korei Południowej czy w instalacji fotowoltaicznej o mocy 1,2 MW znajdującej się na terenie oczyszczalni ścieków w chińskiej prowincji Zhejiang.

REKLAMA

Wszystkie powyższe przypadku potwierdzają, że falowniki Sofar Solar 50-70 kW pracują bezawaryjnie w trudnych warunkach, zapewniając inwestorom zwrot z projektów fotowoltaicznych.

Redukcja efektu PID

Powstający zwłaszcza w lokalizacjach charakteryzujących się dużą wilgotnością powietrza efekt PID redukuje przychody z produkcji energii. PID nie tylko zmniejsza generację, ale także skraca żywotność instalacji fotowoltaicznych. W procesie projektowania falowników Sofar Solar wziął pod uwagę ten czynnik, ograniczając negatywny wpływ PID na pracę instalacji PV.

Wzrost rezonansu

Wymuszone specyfiką niektórych projektów równoległe łączenie falowników fotowoltaicznych może wywierać negatywny wpływ na sieć energetyczną, do której podłączone są instalacje fotowoltaiczne. W falownikach Sofar Solar zastosowano funkcję inteligentnej kontroli, która rozwiązuje potencjalne problemy wynikające z pracy wielu falowników podłączonych do tej samej sieci. To poprawia jakość wytwarzanej energii i umożliwia spełnienie wymagań sieciowych.

REKLAMA

Ścisła kontrola jakości

Sofar Solar zawsze zwraca dużą uwagę na kontrolę jakości i przyjmuje system 6 wewnętrznych kontroli obejmujących m.in. sprawdzenie jakości stosowanych komponentów. Nasi dostawcy to firmy światowej klasy, które pracują nad poprawą jakości i zwiększeniem niezawodności oferowanych produktów.

Gwarancja efektywności

Wykorzystanie technologii pozwalających na optymalizację napięcia to kluczowa innowacja, która czyni falowniki Sofar Solar bardziej niezawodnymi i wydajnymi. Zastosowanie wielu komponentów z węgliku krzemu zapewnia lepsze rozproszenie ciepła i poprawę efektywności o 0,3 proc. Dodatkowo szeroki zakres napięcia miedzy 250V i 960V oraz zastosowanie technologii MPPT zapewnia wydajniejszą pracę falownika i maksymalizuje zwrot z instalacji fotowoltaicznej.

Ochrona

Średniej wielkości falowniki Sofar Solar zostały zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach i kluczowe jest zapewnienie wysokiego poziomu ochrony. Falowniki cechuje m.in. klasa szczelności IP65 oraz system ochrony odgromowej.

Stosowanie ścisłej kontroli jakości, wdrażanie technologicznych innowacji i zwiększanie ochrony dało Sofar Solar silną pozycję na rynku falowników średniej wielkości. W przyszłości firma będzie kontynuować rozwój i innowacje, zwiększając jakość oferowanych produktów i wartość dla klientów.

artykuł sponsorowany